بهترین گزینه برای جایگزین کره بادام زمینی در رژیم غذایی

1402 آذر 11, شنبه
بهترین گزینه برای جایگزین کره بادام زمینی در رژیم غذایی

گزینه های زیادی از مواد غذایی برای جایگزین کره بادام زمینی در رژیم غذایی برای افرادی که به هر دلیلی نمی توانند کره بادام زمینی را در رژیم غذایی خود مصرف کنند، وجود دارد. جالب اینجا است که حتی گزینه های جایگزین غیر کره ای هم برای کره بادام زمینی در رژیم غذایی در دسترس هستند.

اما اگر شما هم به هر دلیلی به دنبال گزینه های سالم و خوشمزه برای جایگزین کره بادام زمینی در رژیم غذایی خودتان هستید، بهتر است برای شناخت آنها، این مقاله از پرهلو را تا انتها بخوانید. چرا که ما سعی کرده ایم، کامل ترین لیست از مواد غذایی که می توانید جایگزین کره بادام زمینی کنید را در این مقاله بررسی کنیم.

چرا به جایگزین کره بادام زمینی در رژیم غذایی نیاز داریم؟

 خرید بهترین کره بادام زمینی ساده از پرهلو یعنی توجه به سلامت بدن شما - پرهلو

یک وعده 2 قاشق غذاخوری (32 گرم) 200 کالری، 16 گرم چربی، هر کدام 7 گرم پروتئین و کربوهیدرات و 1.5 گرم فیبر را برای بدن شما تامین می کند. با این حال، برخی از افراد ممکن است به دلایل مختلفی قادر به مصرف کره بادام زمینی نباشند، از جمله:

  • آلرژی به کره بادام زمینی: آلرژی به کره بادام زمینی یکی از دلایل رایجی است که برخی افراد را مجبور می کند تا به دنبال جایگزین کره بادام زمینی در رژیم غذایی خودشان باشند. این آلرژی غذایی می تواند از خفیف تا شدید و با علائم متفاوت از کهیر و خارش تا آنافیلاکسی همراه باشد. انتخاب یک جایگزین کره بادام زمینی برای اطمینان از ایمنی افراد مبتلا به آلرژی به بادام زمینی بسیار مهم است. به خاطر داشته باشید که برخی از جایگزین آن، مانند کره های آجیل درختی، ممکن است برای این دسته از افراد هم، مشکل ساز باشند. برای همین توصیه می کنیم هنگام انتخاب جایگزین کره بادام زمینی، همیشه برچسب ها را بخوانید.
  • آلرژی به آجیل: آلرژی به آجیل هم یکی دیگر از دلایل اصلی برای جایگزین کره بادام زمینی در رژیم غذایی است که علائم آن از خفیف، مانند خارش یا کهیر، تا شدید، مانند آنافیلاکسی متغیر است. برای جلوگیری از هرگونه آلرژی به آجیل مهم است که هنگام انتخاب جایگزین دقت بیشتری داشته باشید. همیشه برچسب مواد تشکیل دهنده را با دقت بخوانید.
  • محدودیت ها و ترجیحات غذایی: برخی افراد به دلیل انتخاب رژیم های غذایی خاص یا محدودیت های پزشکی که برای رژیم غذایی خودشان دارند، از کره بادام زمینی اجتناب می کنند. به عنوان مثال، کسانی که از رژیم غذایی کم چرب یا کم کالری پیروی می کنند، ممکن است به دنبال جایگزین هایی با کالری یا محتوای چربی کمتر باشند.

15 گزینه غذایی سالم و مقوی برای جایگزینی کره بادام زمینی

کره بادام زمینی از آسیاب کردن بادام زمینی به شکل خمیر و سپس اضافه کردن عناصر دیگر مانند نمک، شکر و روغن برای ایجاد بافتی صاف و خامه ای تهیه می شود. با این حال، طعم و بافت آنها بیشتر شبیه آجیل های درختی مانند بادام و بادام هندی است. هر دوی آنها رایج ترین گزینه جایگزین برای بادام زمینی محسوب می شوند.

متاسفانه به دلیل، افزایش آلرژی به بادام زمینی و سایر مواد غذایی، برخی افراد مجبور به مصرف گزینه های جایگزین کره بادام زمینی هستند. چون حساسیت به بادام زمینی و حتی کره آن، در برخی موارد ممکن است با بروز عوارض جدی و حتی خطرناک مانند شوک آنلافیلاکسی همراه باشد.

کره بادام زمینی در بسیاری از دستور العمل های غذایی از غذاهای پخته گرفته تا اسموتی ها و سس ها مورد استفاده قرار می گیرد. از طرفی هم، خواص کره بادام زمینی بسیار زیاد است. حدی که به عنوان پروتئین برای بسیاری از رژیم های گیاهخواری کاربرد زیادی دارد. اما شناخت مشابه به جای کره بادام زمینی در رژیم غذایی به شما کمک می کند تا بتوانید از خواص و مزایای ترکیبات مشابه آن در رژیم غذایی خود بهره مند شوید. برخی از مهمترین گزینه های غذایی که می توانید به عنوان جایگزین کره بادام زمینی استفاده کنید، عبارتند از:

کره بادام درختی به عنوان جایگزین کره بادام زمینی

یکی از محبوب ترین جایگزین کره بادام زمینی در رژیم های غذایی، کره بادام درختی است. چرا که کره بادام درختی نسبت به کره بادام زمینی کمی قند کمتر و مواد مغذی بیشتری دارد. کره بادام درختی، اغلب طعم غنی تر و بافت مشابه با خود کره بادام زمینی را دارد. کره بادام درختی، از بادام بو داده تهیه می شود. یا ممکن است بدون پوست تهیه شود، زیرا برخی از برندها برای تهیه کره بادام درختی بهتر و نرم تر، پوست آن را جدا می کنند. ارزش غذایی آن مشابه کره بادام زمینی است و تقریباً همان کاربردها و بافت آن را دارد.

علاوه بر این، کره بادام درختی نسبت به کره بادام‌زمینی دارای چربی‌های سالم (اسیدهای چرب غیراشباع) است. همچنین سرشار از فیبر است که باعث می شود مدت طولانی تری احساس سیری کنید. مانند اکثر کره ها، شاخص گلیسمی پایینی دارد. به این معنی که سطح قند خون شما را افزایش نمی دهد. اگر می خواهید از کره بادام درختی به عنوان جایگزین استفاده کنید، می توانید نسخه هایی با یا بدون شکر یا نمک اضافه شده را انتخاب کنید.

کره آجیل ماکادمیا

کره آجیل ماکادمیا، جایگزین کره بادام زمینی-پرهلو

کره آجیل ماکادمیا، جایگزین خوشمزه ای برای کره بادام زمینی است. از آجیل ماکادمیا با کیفیت بالا تهیه می شود. دارای طعم غنی و کره ای است که بسیاری از مردم آن را دوست دارند. به خوبی با انواع غذاها از شیرین گرفته تا خوش طعم ترکیب می شود.

محتوای چربی بالای آجیل ماکادمیا این کره را فوق العاده نرم و خامه ای می کند. هنگام انتخاب کره آجیل ماکادمیا، برندی را با حداقل مواد افزودنی انتخاب کنید تا طعم واقعی آن را تجربه کنید. این گزینه جایگزین ممکن است کمی گران‌تر از سایر جایگزین‌ها باشد. اما برای کسانی که به دنبال طعم‌های منحصربه‌فرد در آجیل‌های خود هستند، گزینه‌ای مناسبی است.

کره بادام هندی به جای کره بادام زمینی

گزینه جایگزین دیگر برای کره بادام زمینی، کره بادام هندی با طعم ملایم تر و شیرین تر و خامه ای تر است. بیشتر برای ترکیب با سس ها کاربرد دارد. کره بادام هندی، ساخته شده از بادام هندی آسیاب شده به صورت خمیر، دارای منیزیم و خواص تقویت کننده سیستم ایمنی و همچنین اسیدهای چرب امگا است. اما پروتئین آن کمی کمتر از خود کره بادام زمینی است.

علاوه بر این، منبع عالی منیزیم است، یک ماده معدنی مورد نیاز برای کنترل فشار خون و قند خون. 20٪ از ارزش روزانه (DV) را در یک وعده 2 قاشق غذاخوری (32 گرم) برای بدن را تامین می کند. در حالی که تحقیقات در مورد مزایای سلامتی بادام هندی محدود است. یک مطالعه نشان داد که مصرف 28 تا 64 گرم بادام هندی در روز سطوح کلسترول کل و LDL (بد) را در مقایسه با گروه کنترل کاهش می دهد.

کره گردو

کره گردو، یک جایگزین دیگری برای کره بادام زمینی محسوب می شود که طعمی آجیلی دارد. اما کمی تلخ است. آهن، منیزیم و اسیدهای چرب بیشتری نسبت به کره بادام زمینی دارد. مصرف آن، چندین ماده مغذی مفید از جمله فیبر غذایی و چربی‌های سالم مانند اسیدهای چرب غیراشباع چندگانه (یعنی اسیدهای چرب امگا-3 و امگا-6) را برای بدن تامین می‌کند. در واقع، گردو بالاترین نسبت امگا 3 به امگا 6 را در میان تمام آجیل های درختی دارد.

تحقیقات نشان می دهد که به دلیل اسید چرب امگا 3 بالا مصرف 21 تا 75 گرم گردو در روز ممکن است سطح کلسترول خون را کاهش دهد. حتی عملکرد رگ های خونی را بهبود بخشد و خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد. می توانید از کره گردو روی نان تست، اسموتی و میوه لذت ببرید یا به همان روش کره بادام زمینی، از آن مصرف می کنید.

کره فندق برای جایگزین کره بادام زمینی

کره فندق برای جایگزین کره بادام زمینی-پرهلو

کره فندق که معروف ترین نسخه آن، نوتلا شکلاتی است، در دو نوع شیرین شده و غیر شیرین، نمکی و بدون نمک در بازار موجود است. در حالی که محتوای چربی بالاتری نسبت به کره بادام زمینی دارد، اما در کل کالری کمتری دارد و آن را به یک جایگزین عالی کره بادام زمینی کم کالری تبدیل می کند. کره فندق از فندق آسیاب شده و بو داده تهیه می شود.

فندق دارای مشخصات اسیدهای چرب تک غیراشباع بالایی است. در واقع، آنها دومین منبع غنی از اسیدهای چرب تک غیراشباع در میان آجیل هستند، با غلظت بالایی از اسیدهای چرب امگا 9، که برای سلامت قلب مفید هستند. تحقیقات نشان می دهد که مصرف 30 تا 70 گرم فندق در روز ممکن است به طور قابل توجهی سطح LDL (بد) و کلسترول کل را کاهش دهد. آنها همچنین منبع خوبی از منیزیم، کلسیم، منگنز، آهن، مس و روی هستند. به علاوه، آنها غنی از آنتی اکسیدان هستند، با محتوای بالای ویتامین E و ترکیبات فنلی که ممکن است ضد التهاب باشند.

کره تخم کدو

کره تخمه کدو تنبل، یک جایگزین خوشمزه و بی نظیر برای کره بادام زمینی است. این از دانه های کدو تنبل آسیاب شده ساخته شده است که دارای مواد مغذی است. این کره سرشار از چربی های سالم، پروتئین و مواد معدنی ضروری مانند منیزیم و روی است. همچنین یک انتخاب عالی برای کسانی است که از بادام زمینی یا آجیل درختی اجتناب می کنند، زیرا به طور طبیعی بدون آجیل است.

از نظر طعم، کره تخمه کدو تنبل دارای طعم ملایمی است که می توانید از آن در همه رژیم های غذایی خود استفاده کنید. علاوه بر این، رنگ سبز پر جنب و جوش آن به غذاهای شما رنگ می بخشد. اما باید کره تخم کدو را در یخچال نگهداری کنید تا طراوت خود را حفظ کرده و از جدا شدن روغن جلوگیری کنید.

کره نخود، جایگزین کره بادام زمینی

کره نخود یک جایگزین عالی برای کره بادام زمینی برای کسانی است که به آجیل حساسیت دارند. این کره از نخود زرد به طور طبیعی شیرین و مغذی، بافتی مشابه کره بادام زمینی بدون طعم آجیلی دارد. حاوی پروتئین زیادی است. حتی کره نخود می‌تواند در آشپزی به عنوان یک جایگزین برای روغن‌ها یا کره‌های دیگر مورد استفاده قرار گیرد. این محصول از جوانه نخود تهیه و اغلب به عنوان یک الگوی سالم و گیاهی برای کره بادام زمینی شناخته می‌شود. نخود بدون گلوتن است، بنابراین کره نخود نیز مناسب برای افرادی که از گلوتن خودداری می‌کنند یا به عنوان یک گزینه فاقد گلونت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کره گردوی آمریکایی یا اسپند

این جایگزین کره بادام زمینی که از گردوی آسیاب شده ساخته شده، کمی غنی تر از کره بادام زمینی اصلی است. اما طعم ملایم تر و شبیه به وانیل دارد. از بین تمام کره های آجیل، این کره دارای بالاترین میزان آنتی اکسیدان و سایر فواید سلامتی است که آن را جایگزینی سالم برای کره بادام زمینی می کند. همچنین منبع خوبی از منیزیم، منگنز و روی هستند. تنها با داشتن 4 گرم کربوهیدرات در هر وعده 2 قاشق غذاخوری (32 گرم)، تعداد کربوهیدرات کمتری نسبت به کره بادام زمینی دارند.

کره پسته

کره پسته-پرهلو

یکی از کمیاب ترین گزینه جایگزین برای کره بادام زمینی در رژیم غذایی، کره پسته است. کره پسته حاوی پتاسیم بیشتری نسبت به کره بادام زمینی است. هر دوی این محصولات از مغزهای میوه‌های خشک تهیه می‌شوند و طعم و بافتی مشابه به خود می‌دهند. با این حال، ممکن است طعم و مزه کره پسته کمی شیرین‌تر و معطرتر باشد نسبت به کره بادام زمینی که طعم ترش و شوری دارد. اگر قصد استفاده از کره پسته به عنوان جایگزین کره بادام زمینی را دارید، می‌توانید آن را به همان شیوه استفاده کنید. به عنوان مثال، می‌توانید کره پسته را روی نان، تست، بیسکوییت یا در تهیه دسرها و شیرینی‌ها استفاده کنید. همچنین، می‌توانید آن را به صورت تنهایی به عنوان یک تنقلات مصرف کنید.

کره آجیل برزیل

این جایگزین کره بادام زمینی غنی و خامه ای از نظر ظاهر و بافت شبیه به کره بادام زمینی است. اما نسبت به کره بادام زمینی، زیاد شیرین نیست. آجیل برزیلی فقط نصف بادام زمینی پروتئین دارد. حتی از نظر مواد مغذی دیگر مانند ویتامین D و B غنی تر است. بسیاری طعم آن را به نارگیل تشبیه می کنندکره آجیل برزیل از هسته برزیل تهیه می‌شود و دارای طعمی خوشمزه و مغذی است. این کره آجیل غنی از چربی‌های سالم مانند اسیدهای چرب امگا-۳ و امگا-۶ است و می‌تواند به عنوان منبع انرژی و مواد مغذی مفید باشد.

تاهینی یا ارده

تاهینی، جایگزین بدون آجیل برای کره بادام زمینی است که از دانه‌های کنجد آسیاب شده به صورت خمیری با نمک و روغن درست می‌شود. در حالی که ارده معمولاً به تنهایی مصرف نمی شود، یک جایگزین عالی کره بادام زمینی بدون آجیل برای سس ها است. تاهینی از نظر تغذیه ای شبیه کره بادام زمینی است. یک وعده 2 قاشق غذاخوری (30 گرم) 16 گرم چربی، 5 گرم پروتئین، 6 گرم کربوهیدرات و 1.4 گرم فیبر را برای بدن تامین می کند.

از آنجایی که تاهینی از دانه‌های کنجد تهیه می‌شود، سرشار از سسامین و سزامولین است. این دو ترکیب آنتی‌اکسیدانی با کلسترول سالم و مدیریت قند خون، کاهش فشار خون، خواص ضد سرطانی، و کاهش علائم یائسگی ارتباط دارند. تاهینی را می‌توانید روی ساندویچ یا نان تست نیز پخش و به خوبی با مربا و ژله ترکیب کنید.

کره تخمه آفتابگردان

دومین مورد از رایج ترین گزینه جایگزین برای کره بادام زمینی، کره آفتابگردان است که به سختی می توانید فرق بین این دو را تشخیص دهید. این جایگزین محبوب که از دانه‌های آفتابگردان آسیاب شده ایجاد شده است، به راحتی در قفسه‌های فروشگاه یافت می‌شود و از نظر بافت و حالت خامه‌ای شبیه به کره بادام زمینی است. کره تخمه آفتابگردان در محصولات پخته شده و به عنوان ترکیبی مقوی برای نان، کراکر، میوه و سبزیجات کاربرد دارد. همچنین می توانید نسخه خانگی آن را با دانه ها، شکر قهوه ای و نمک در مخلوط کن درست کنید.

بسیاری از مصرف کنندگان ادعا می کنند که طعم آن بسیار شبیه طعم کره بادام زمینی است. از نظر تغذیه، کره تخمه آفتابگردان دارای آهن، منگنز و ویتامین E بالاتری نسبت به کره بادام زمینی است که به ترتیب 7٪، 29٪ و 49٪ از DV را تامین می کند. علاوه بر این، تخمه آفتابگردان به طور طبیعی سرشار از اسیدهای چرب امگا 6 و اسید کلروژنیک است که ممکن است مصرف آن در مدیریت کلسترول و قند خون موثر باشد. به این ترتیب، آنها با کاهش خطر بیماری قلبی و دیابت نوع 2 مرتبط هستند. اگرچه کره تخمه آفتابگردان جایگزین خوبی برای کره بادام زمینی برای غذاهای خوش طعم مانند سس ها است. با این حال، افراد مبتلا به آلرژی گرده گل ماگ ممکن است به آن حساسیت داشته باشند.

کره نارگیل 

کره نارگیل، جایگزین برای کره بادام زمینی-پرهلو

کره نارگیل که از آسیاب کردن میوه نارگیل و ترکیب آن با نمک، شکر و سایر عناصر طعم دهنده ایجاد می شود، یک جایگزین عالی برای کره بادام زمینی است. بسته به مشخصات طعم عناصر اضافه شده، می تواند طعم و بافتی مشابه با خود کره بادام زمینی داشته باشد.

اما کره نارگیل نسبت به کره بادام زمینی چربی اشباع شده بیشتری دارد، که در انتخاب رژیم غذایی باید به آن توجه کرد. می توانید آن را با بلغور جو دوسر، ماست و اسموتی ها ترکیب کنید. نسخه بدون شکر کره نارگیل، نیز یک گزینه عالی برای استفاده در پخت کم کربوهیدرات است. در مقایسه با کره بادام زمینی، پروتئین کمتر و چربی بیشتری دارد. همچنین به دلیل محتوای روغن نارگیل، قوام کمی سفت‌تر دارد. روغن نارگیل به عنوان یک چربی اشباع شده در دمای اتاق سفت می شود.

چربی اشباع شده در روغن نارگیل علیرغم اینکه منبع چربی اشباع شده است، حاوی 65 درصد اسیدهای چرب با زنجیره متوسط است که از نظر متابولیکی با اسیدهای چرب با زنجیره بلند متفاوت است. اسیدهای چرب با زنجیره متوسط با مزایای سلامتی، از جمله بهبود عملکرد مغز، پروفایل لیپید (چربی) مطلوب‌تر، و مصرف انرژی بالاتر در رژیم غذایی لاغری کاربرد دارد. با این حال، تحقیقات در مورد اثرات روغن نارگیل بر کلسترول خون متناقض است. برخی از مطالعات توصیه می کنند مصرف آن را کمتر از 10 درصد از کل کالری دریافتی خود نگه دارید، زیرا ممکن است سطح کلسترول LDL (بد) و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد.

کره آجیل سویا

این جایگزین کره بادام زمینی که از دانه های آسیاب شده و برشته شده سویا تهیه شده است، در رژیم غذایی اکثر افراد کاربرد زیادی دارد. کره آجیل سویا یک جایگزین عالی کره بادام زمینی بدون گلوتن و لبنیات است، همچنین دارای چربی اشباع کمتری نسبت به بسیاری از گزینه های کره بادام زمینی است که آن را به یک جایگزین عالی برای کره بادام زمینی کم چرب تبدیل می کند.

طعم، مشخصات غذایی، و قوام غلیظ و خامه ای آن شبیه به کره بادام زمینی است. مانند بیشتر محصولات سویا، کره آجیل سویا منبع خوبی از پروتئین و ایزوفلاون ها است که ترکیبات گیاهی مفیدی هستند که مانند استروژن در بدن عمل می کنند. بنابراین، ممکن است به تسکین علائم یائسگی ناشی از کاهش سطح استروژن کمک کند. پروتئین های سویا و ایزوفلاون های موجود در محصولات سویا نیز با کاهش تری گلیسیرید، LDL (بد) و کلسترول کل با اثرات مفیدی بر سلامت قلب مرتبط هستند. مانند کره بادام زمینی، می توانید کره آجیل سویا را به محصولات پخته شده، بلغور جو دوسر، نان تست، میوه، ماست، اسموتی ها و سس ها اضافه کنید. در حالی که فیبر و پروتئین های گیاهی کره آجیل سویا نسبت به بسیاری از جایگزین های دیگر بیشتر است، اما اگر به سویا حساسیت دارید، باید از آن اجتناب کنید.

کره گرانولا

این کره از آسیاب کردن گرانولا به شکل خمیر تهیه می شود. این نوع جایگزین کره بادام زمینی می تواند شامل هر چیزی باشد مانند جو، دارچین، دانه ها، شربت افرا یا میوه باشد که معمولاً به گرانولا اضافه می شود. مشخصات طعم کره گرانولا بسته به موادی که برای تهیه آن مورد استفاده قرار می گیرد، ممکن است متفاوت باشد. کره گرانولا همچنین می تواند بافت اضافی را به محصولات پخته شده مانند کوکی ها و کلوچه ها اضافه کند.

با توجه به اینکه کره گرانولا از جو تهیه شده است، فیبر بالایی دارد و بنابراین مصرف آن با فواید سلامتی متعددی مانند احساس سیری طولانی مدت، بهبود مدیریت قند خون و اثرات کاهش کلسترول همراه است. کره گرانولا به عنوان جایگزین کره بادام‌زمینی برای سس‌ها و سس‌های شیرین، به‌عنوان پخش‌کننده نان یا پنکیک، یا به‌عنوان رویه‌ای برای بلغور جو دوسر و ماست، بهترین مزایا را برای سلامتی دارد.

 

جایگزین کره بادام زمینی

مزایای و معایب احتمالی آن نسبت به کره بادام زمینی

کره بادام به عنوان جایگزین کره بادام زمینیقند کمتر و مواد مغذی بیشتری
کره آجیل ماکادمیا، جایگزین کره بادام زمینیفوق العاده نرم و خامه ای، اما گران تر
کره بادام هندی به جای کره بادام زمینیطعم ملایم تر و شیرین تر و خامه ای تر
کره گردوآهن، منیزیم و اسیدهای چرب بیشتری، اما کمی تلخ تر
کره فندق برای جایگزین کره بادام زمینیمحتوای چربی بالاتر، اما کالری کمتر
کره تخم کدوسرشار از چربی های سالم، پروتئین و مواد معدنی
کره نخود، جایگزین کره بادام زمینیحاوی پروتئین زیادی
کره گردوی آمریکایی یا اسپندبالاترین میزان آنتی اکسیدان
کره پستهحاوی پتاسیم بیشتری، اما کمیاب
کره آجیل برزیلطعمی خوشمزه و مغذی، اما زیاد شیرین نیست!
تاهینی یا اردهسرشار از سسامین و سزامولین
کره تخمه آفتابگرداندارای آهن، منگنز و ویتامین E بالاتر
کره نارگیل، جایگزین برای کره بادام زمینیپروتئین کمتر و چربی بیشتری
کره آجیل سویاجایگزین عالی کره بادام زمینی بدون گلوتن و لبنیات
کره گرانولاحاوی فیبر بالا

سخن آخر برای جایگزین کره بادام زمینی

کره بادام زمینی یک غذای خوشمزه، همه کاره و غنی از مواد مغذی است که راه های زیادی برای مصرف آن در رژیم غذایی وجود دارد. اما با این حال برخی از افراد به دلایل مختلف ممکن است قادر به مصرف کره بادام زمینی نباشند.

برخی از کره های بدون آجیل محبوب مانند تاهین، تخمه آفتابگردان، نارگیل، آجیل سویا و کره گرانولا، جایگزین مناسبی برای کره بادام زمینی برای افرادی هستند که به بادام زمینی یا آجیل درختی حساسیت دارند. همه آنها سرشار از ترکیبات گیاهی مفیدی هستند که ممکن است مزایای زیادی برای سلامتی داشته باشند.

اما به افرادی که ممکن است نسبت به طعم و مزه کره بادام زمینی حساس باشند، توصیه می شود در هنگام خرید کره بادام زمینی، به دنبال انواع باکیفیت و طبیعی آن باشند. چرا که در برخی برندها، برای افزایش رنگ و طعم کره بادام زمینی از مواد افزودنی و ترکیبات غیرمجاز مانند شکر و نمک زیاد استفاده می کنند که ممکن است تا حدود زیادی منجر به بروز عوارضی مانند افزایش وزن و چاقی شود.

این در حالی است که خرید کره بادام زمینی سالم می تواند تضمین کننده سلامتی شما باشد که بدون شک ارزش هزینه کردن را دارد. پس اگر به دنبال اطلاعات بیشتری در زمینه خرید کره بادام زمینی سالم و طبیعی هستید، بهتر است با فروشگاه های غذایی معتبری مانند پرهلو تماس بگیرید تا هم خیالتان بابت سالم بودن محصول راحت باشد، هم بتوانید بهترین برند کره بادام زمینی را انتخاب و خریداری کنید.

سوالات متداول در جایگزین کره بادام زمینی

1. بهترین جایگزین کره بادام زمینی برای کوکی ها کدامند؟

انتخاب بهترین جایگزین کره بادام زمینی برای کوکی ها به طعم و بافت مورد نظر بستگی دارد. اما به طور کلی، کره بادام بافت مشابهی مانند کره بادام زمینی دارد و می تواند جایگزین مناسبی برای تهیه کوکی ها باشد. از طرفی هم، کره تخمه آفتابگردان برای کسانی که آلرژی به آجیل دارند فوق العاده عمل می کند. به طور یکپارچه با خمیر کوکی ترکیب می شود و طعمی مشابه کره بادام زمینی را به آن می دهد.

2. بهترین جایگزین کره بادام زمینی برای کیک، مافین و کلوچه چیست؟

هنگامی که می خواهید از کره بادام زمینی را در کیک، مافین و کلوچه استفاده کنید، کره بادام یا بادام هندی می تواند یک انتخاب عالی باشد. هر دو بافتی غنی و خامه ای و طعم آجیلی رضایت بخشی دارند.

3. جایگزین های کره بادام زمینی در کوکی های بدون پخت کدامند؟

وقتی صحبت از کوکی‌های بدون پخت می‌شود، تشخیص یک جایگزین ممکن است دشوار به نظر برسد برای یک گزینه مبتنی بر آجیل، کره بادام یا بادام هندی قوام و طعم مشابهی را بدون بادام زمینی ارائه می دهد. این کره ها به طور یکپارچه در کوکی های بدون پخت ترکیب می شوند و به حفظ ساختار آنها کمک می کنند. اما اگر حساسیت به آجیل دارید، کره تخمه آفتابگردان، ارده یا کره آجیل سویا گزینه های عالی هستند.

ثبت نظر