کره بادام زمینی برای کودکان چه مزایای دارد؟

1402 آبان 23, سه‌شنبه
کره بادام زمینی برای کودکان چه مزایای دارد؟

مصرف کره بادام زمینی برای کودکان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند با خواص و حتی عوارضی همراه باشد. برای همین هنگام مصرف کره بادام زمینی باید مراقب نحوه و میزان مصرف کودکان خود باشید. ضمن اینکه، انتخاب بهترین نوع کره بادام زمینی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند تاثیر زیادی در خواص و عوارض احتمالی آن داشته باشد.

کره بادام زمینی در انواع و بسته بندی‌های مختلف در بازار وجود دارند. ترکیبات موجود در کره بادام زمینی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن کودکان را تامین کنند. اما برخی از کودکان ممکن است به بادام زمینی حساسیت داشته باشند. ضمن اینکه برخی از آنها، مزه کره بادام زمینی را دوست ندارند.

اگر به دنبال اضافه کردن کره بادام زمینی در رژیم غذایی کودکان خود هستید، باید به دستورالعمل مصرف و خرید کره بادام زمینی در کودکان توجه کنید. برای همین ما سعی کرده ایم در این مقاله از پرهلو، هر آنچه که باید در مورد مصرف کره بادام زمینی برای بچه ها بدانید را مورد بررسی قرار دهیم.

 خرید بهترین کره بادام زمینی شکلاتی از پرهلو یعنی سرمایه گذاری در سلامتی بدن- پرهلو

خواص کره بادام زمینی برای کودکان

از مهمترین ویژگی کره بادام زمینی، همه کاره بودن آن است. به راحتی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید آن را به وعده های غذایی کودکان خود اضافه کنید. سایر خواص مصرف کره بادام زمینی برای کودکان عبارتند از:

 • تقویت هوش: کره بادام زمینی منبع اسیدهای چرب امگا-3 است که برای توسعه و عملکرد مغز و سیستم عصبی، بهبود حافظه، تمرکز و یادگیری کودکان موثر هستند.
 • تقویت سطح انرژی: کره بادام زمینی حاوی چربی‌های سالم و کربوهیدرات‌هایی بوده که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به آنها کمک کند در طول روز فعال و متمرکز بمانند.
 • تقویت سیستم ایمنی بدن: کره بادام زمینی سرشار از ویتامین E است. این ویتامین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به تقویت سیستم ایمنی و محافظت از بدن در برابر عوامل بیماری زا کمک کند.
 • سلامتی ماهیچه‌ها و تقویت عضلات قلب: کره بادام زمینی حاوی چربی‌های تک غیراشباع و چند غیراشباع سالم برای قلب است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به کاهش خطر بیماری قلبی و کاهش سطح کلسترول بد در کودکان کمک کند.
 • تقویت استخوان ها و مفاصل: کره بادام زمینی حاوی مواد معدنی مهمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مانند کلسیم، منیزیم، فسفر و پتاسیم است. این مواد معدنی برای رشد و سلامت استخوان‌ها و عملکرد عصبی و عضلانی بسیار حیاتی هستند.
 • بهبود عملکرد سیستم گوارشی: کره بادام زمینی حاوی مقدار معقولی فیبر است که می‌تواند به تنظیم گوارش کمک کند. فیبر می‌تواند در جلوگیری از یبوست و تسهیل در انتقال موثر مواد غذایی در دستگاه گوارش موثر باشد.
 • تامین ویتامین‌ها و مواد معدنی: کره بادام زمینی مملو از مواد مغذی ضروری مانند پروتئین، فیبر، چربی‌های سالم، ویتامین‌ها و مواد معدنی است که برای رشد و نمو کودکان مهم هستند.
 • کمک به رشد بهتر کودکان: پروتئین موجود در کره بادام زمینی برای ساخت و ترمیم بافت‌ها مهم است و می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند به رشد و تکامل عضلات در کودکان کمک کند.

کره بادام زمینی برای کودکان کم وزن

اگر کودک شما وزن مناسبی ندارد و به دنبال راهکارهای موثری برای افزایش وزن در کودکان خود هستید، بهتر است از مصرف کره بادام زمینی برای کودک خود، غافل نشوید. مصرف کره بادام زمینی برای بچه های کم وزن به دلایل زیر توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود:

 • کالری متراکم: کره بادام زمینی دارای کالری متراکم است، به این معنی که حاوی مقدار زیادی کالری در هر وعده غذایی است. از این رو، مصرف کره بادام برای بچه های کم وزنی که برای افزایش وزن نیاز به مصرف کالری بیشتری دارند، مناسب است.
 • سرشار از چربی‌های سالم: کره بادام زمینی حاوی چربی‌های مفید مانند چربی تک غیر اشباع و چند غیر اشباع است که برای رشد و نمو مهم هستند. این چربی‌های سالم می‌توانند به کودکان کم‌وزن کمک کنند تا بدون افزایش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، وزن خود را به روشی سالم افزایش دهند.
 • پروتئین بالا: کره بادام زمینی، منبع خوبی از پروتئین است که برای ساخت و ترمیم بافت‌ها و تقویت رشد ماهیچه‌ها مهم است. پروتئین همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند با تقویت رشد توده عضلانی بدون چربی به افزایش وزن کودکان کم وزن کمک کند.
 • مواد مغذی متراکم: کره بادام زمینی مملو از مواد مغذی ضروری مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی است که برای رشد و نمو مهم هستند. این مواد مغذی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند به بچه‌های کم وزن کمک کنند تا به روشی سالم وزن پیدا کنند و سلامت کلی آنها را بهبود بخشند.

با توجه به اهمیت مصرف کره بادام زمینی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید از آن در ترکیب با سایر میوه‌ها مانند کره بادام زمینی و موز برای افزایش وزن کودکان خود استفاده کنید. اما باز هم، خرید کره بادام زمینی باکیفیت و طبیعی برای رژیم غذایی بچه ها توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. سلامت کودکان خود را جدی بگیرید و به دنبال خرید و انتخاب بهترین نوع کره بادام زمینی از فروشگاه‌های معتبر مانند پرهلو باشید.

کره بادام زمینی برای کودکان کم وزن- پرهلو

مصرف کره بادام زمینی برای نوزادان

یکی از مهمترین چالش‌ها در مصرف کره بادام زمینی برای نوزادان و شیرخواران مربوط می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که آیا واقعا مصرف کره بادام زمینی برای نوزادان خطرناک است یا خیر؟ این در حالی است که به نظر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسد مصرف کره بادام زمینی برای نوزادن بی خطر است. حتی برای اکثر نوزادان توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود که کره بادام زمینی را بین 4 تا 6 ماهگی معرفی کنند. انجام این کار تا حد زیادی خطر ابتلا به آلرژی به بادام زمینی را کاهش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.

مصرف کره بادام زمینی در بچه ها را از یک قاشق کوچک کره بادام زمینی رقیق شده با آب شروع کنید تا قورت دادن کره بادام زمینی برای شیر خواران راحت تر شود. 10 دقیقه پس از اولین طعم صبر کنید تا واکنش آلرژیک حاد در آنها برطرف شود. بعد از آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید دوباره به کودک خود، کره بادام زمینی بدهید. در ابتدا، آن را با سایر غذاهای اولیه مانند میوه ها، سبزیجات، غلات یا گوشت مخلوط نکنید تا مطمئن شوید که فرزند شما کره بادام زمینی واکنشی نشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد.

مصرف کره بادام زمینی برای نوزادان- پرهلو

بهترین نوع کره بادام زمینی

هنگام انتخاب کره بادام زمینی برای کودک نوپا، به دنبال کره بادام زمینی طبیعی باشید. برای کودکان بزرگتر از 4 سال، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید انواع کره بادام زمینی شکلاتی را انتخاب کنید. اما بهترین نوع کره بادام زمینی برای کودکان باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • حاوی 3 گرم فیبر در هر گرم است.
 • فاقد قند افزودنی است (مخصوصاً برای کودکان زیر 2 سال)
 • مواد تشکیل دهنده آن باید فقط حاوی بادام زمینی یا بادام زمینی و روغن باشد.

طبق توصیه های راهنما، کودکان زیر 2 سال نیازی به قند اضافه ندارند. علاوه بر این، کصرف منظم غذاهای حاوی قند افزوده ممکن است تمایل کودک شما را به غذاهای شیرین تر افزایش دهد و باعث شود که آنها برای امتحان غذای بدون شکر تمایل کمتری داشته باشند. برای کودکان بالای 2 سال، دستورالعمل های غذایی USDA توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند قندهای اضافه شده را به کمتر از 10٪ از کل کالری روزانه تا 25 گرم در روز محدود کنید.

بهترین روش مصرف کره بادام زمینی برای بچه ها

کره بادام زمینی یک غذای عالی برای کودکان نوپا به عنوان بخشی از یک وعده غذایی یا میان وعده است. سعی کنید کره بادام زمینی را به روش های زیر برای فرزند خود سرو کنید:

 • کره بادام زمینی را در ماست یونانی یا بلغور جو دوسر بریزید و با میوه (موز، توت فرنگی، زغال اخته) در بالا یا کنار آن سرو کنید.
 • یک لایه نازک کره بادام زمینی را روی نان تست بمالید و با مقداری میوه (تمشک، زغال اخته، زغال اخته) و سبزیجات (هویج، کرفس، کلم) آن را تزئین کنید.
 • یک روش خوشمزه برای قرار دادن کره بادام زمینی در ناهار کودک، تهیه ساندویچ کره بادام زمینی و ژله است. از نان سبوس دار و کره بادام زمینی طبیعی بدون قند یا روغن اضافه استفاده کنید تا یک وعده غذایی سالم و سیر کننده باشد.
 • کره بادام زمینی را با شیر، ماست و میوه های مورد علاقه کودک به اسموتی اضافه کنید تا چربی های سالم و پروتئین اضافه شود تا کودک نوپای شما بین وعده های غذایی سیر بماند.

 

بهترین روش مصرف کره بادام زمینی برای کودکان- پرهلو

بهترین سن مصرف کره بادام زمینی

علاوه بر آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید آن را به صورت ترکیبی سیب و کره بادام زمینی، کرفس و کره بادام زمینی، کره بادام زمینی و موز، هویج و کره بادام زمینی و گلابی برای کودکان خود آماده کنید.

 • دستورالعمل1: نوزادانی که در معرض خطر بالای ابتلا به آلرژی به بادام زمینی هستند (آنهایی که به تخم مرغ و یا اگزمای شدید مبتلا هستند) می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند بین 4 تا 6 ماهگی غذاهای حاوی بادام زمینی را تحمل کنند. توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود ابتدا با پزشک اطفال خود مشورت کنید زیرا ممکن است بخواهند از قبل تست‌های کنترل شده آلرژی را انجام دهند.
 • دستورالعمل 2: برای نوزادان مبتلا به اگزمای خفیف یا متوسط، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توان غذاهای بادام زمینی را در 6 ماهگی به رژیم غذایی کودکان اضافه کرد. باز هم، بهتر است برای راهنمایی‌های خاص فرزندتان با پزشک خود مشورت کنید.
 • دستورالعمل 3: در سایر نوزادان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید بادام زمینی را در رژیم غذایی خود به طور آزادانه در زمان شروع غذاهای جامد، که در 6 ماهگی توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، اضافه کنید.

برخی از مطالعات همچنین نشان داده اند که در مادران باردار غیر آلرژیک، خوردن بادام زمینی در دوران بارداری ممکن است خطر ابتلا به آلرژی به بادام زمینی را برای کودکان کاهش دهد.

آلرژی به کره بادام زمینی در کودکان

آلرژی، یک واکنش بیش از حد حساس سیستم ایمنی بدن به یک ماده خارجی (مانند بادام زمینی) است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند منجر به طیف وسیعی از علائم از کهیر تا شوک آنافیلاکسی شود، این وضعیت در کودکان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند جدی و حتی کشنده باشد. برای همین سال‌ها به والدین گفته می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شد که به نوزادان و کودکان خود، کره بادام زمینی ندهید. اما در سال 2008 یک بررسی توسط یک متخصص آلرژی اطفال و محقق، دکتر گیدئون لاک، صورت گرفت. او متوجه شد که کودکان یهودی در بریتانیا 10 برابر بیشتر از کودکان یهودی در اسرائیل آلرژی دارند.

بزرگترین تفاوت بین این گروه ها این بود که در اسرائیل، نوزادان اغلب با کره بادام زمینی تغذیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شدند، در حالی که در بریتانیای اینطور نبود. نتایج بررسی ها نشان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد که مصرف کره بادام زمینیقبل از 1 سالگی به طور قابل توجهی احتمال ابتلا به آلرژی را کاهش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد، اما با این حال احتمال بروز آلرژی کره بادام زمینی در کودکان هنوز هم وجود دارد.

علایم حساسیت به کره بادام زمینی در کودکان در عرض چند دقیقه بعد از مصرف ظاهر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود یا ممکن است ساعت‌ها طول بکشد. برخی از مهمترین علائم آلرژی کودکان به کره بادام زمینی، عبارتند از:

 • قرمزی و خارش در ناحیه دهان و صورت
 • تورم و خارش در ناحیه چشم
 • تنگی نفس
 • سرفه و عطسه
 • اسهال و استفراغ

در صورتی که بابت آلرژی کودک خود به مصرف هرگونه آجیل و حبوبات نگران هستید، بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

آلرژی به کره بادام زمینی در کودکان - پرهلو

مهمترین ویتامین های کره بادام زمینی برای کودکان

کره بادام زمینی برای کودکان منبع خوبی از ویتامین‌ها و مواد معدنی است. برخی از این ویتامین ها و مواد معدنی عبارتند از:

نوع ویتامین کره بادام زمینینقش آن در بدن کودکانخواص آن برای کودکان نوپا
فسفرتولید انرژی، تنظیم PH خون و ساخت DNA و RNAساخت و نگهداری استخوان ها و دندان
رویتولید هورمون ها و بویایی و چشاییتقویت سیستم ایمنی، ترمیم زخم، رشد و تکامل
پتاسیمتنظیم فشار خون، تعادل الکترولیتیبهبود عملکرد عضلات و اعصاب و سلامت قلب
سدیمتعادل الکترولیتیانتقال پیام های عصبی و حفظ فشار خون
آهنتولید هموگلوبین و میوگلوبینتولید انرژی، سیستم ایمنی و تولید هورمون ها
کلسیمانتقال پیام های عصبی و انعقاد خونساخت و نگهداری استخوان ها و دندان ها
ویتامین Eآنتی اکسیدان قویتقویت سیستم ایمنی و ترمیم زخم
فولاتتولید DNA و RNAپیشگیری از بیماری های مادرزادی مانند اسپینا بیفیدا
ویتامین B-6تولید هموگلوبینتنظیم قند خون و سیستم ایمنی
نیاسینتولید انرژی از غذابهبود سلامت سیستم عصبی، پوست و دستگاه گوارش ضروری
ریبوفلاوینتولید انرژی از پروتئین، چربی و کربوهیدراتبهبود وضعیت سلامت پوست، مو و چشم ها
تیامینتولید انرژی از کربوهیدراتبهبود عملکرد سیستم عصبی و قلبی
منیزیمضروری برای بیش از 300 واکنش آنزیمیتنظیم فشار خون، قند خون، عملکرد عضلات و اعصاب و سلامت استخوان

قیمت و خرید کره بادام زمینی برای کودکان نوپا

هنگام خرید کره بادام زمینی برای کودک خود بهتر است به دنبال انتخاب انواع طبیعی و سالم آن باشید. در هنگام انتخاب آن، ترکیبات تشکیل دهنده آن را چک کنید و بهتر است به دنبال انواعی باشید که حاوی ترکیبات افزودنی نباشند. از خرید کره بادام‌ زمینی، حاوی روغن‌های هیدروژنه، روغن‌های پالم، قندهای اضافه شده مانند شربت ذرت با فروکتوز بالا و پرکننده‌ها هستند، خودداری کنید.

علاوه بر آن بهتر است محصول مورد نیاز خود را از فروشگاه های مواد غذایی معتبر مانند پرهلو خریداری کنید تا هم خیالتان بابت قیمت کره بادام زمینی برای کودکان راحت باشد، هم از نظر سلامت و تازه بودن آن.

هنگام خرید کره بادام زمینی باید به میزان سدیم در مواد تشکیل دهنده آن توجه کنید. با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، 90 درصد از بچه ها هر روز مقدار زیادی سدیم در رژیم غذایی خود دریافت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند. به گفته آکادمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اطفال آمریکا (AAP)، مصرف بیش از حد سدیم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند منجر به فشار خون بالا شود، که حدود 3.5 درصد از کودکان در حال حاضر به آن مبتلا هستند.

فشار خون بالا یک عامل خطر برای حمله قلبی، سکته مغزی، نارسایی قلبی، بیماری کلیوی، و از دست دادن بینایی، در میان سایر بیماری های زمینه ای است. بنابراین حتی اگر بچه‌های شما اکنون فشار خون بالا نداشته باشند، اگر همچنان به خوردن سدیم زیاد ادامه دهند، خطر ابتلا به آن‌ها در سن بالاتر بیشتر می‌شود. هنگامی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که به دنبال خرید و قیمت کره بادام زمینی سالم هستید، بهتر است انواع فاقد و یا کم سدیم را خریداری کنید.

قیمت و خرید کره بادام زمینی برای کودکان نوپا - پرهلو

سخن آخر درباره کره بادام زمینی برای کودکان

کره بادام زمینی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند اکثر ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن برای کودکان را فراهم کند. ما در این مقاله مزایا و حتی عوارض مصرف بیش از حد کره بادام زمینی را مورد بررسی قرار دادیم. آنچه که مهم است نحوه و میزان مصرف کره بادام زمینی برای کودکان است که توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود از مصرف بیش از حد کره بادام زمینی در کودکان جلوگیری شود.

ضمن اینکه، خرید کره بادام زمینی سالم و طبیعی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند تاثیر زیادی در میزان مزایا و خواص آن داشته باشد. پس هنگام انتخاب بهترین کره بادام زمینی برای کودکان بهتر است مناسب ترین و طبیعی ترین آن را از فروشگاه‌های غذایی معتبر مانند پرهلو خریداری کنید تا هم خیالتان بابت صرف هزینه راحت باشد و هم از نظر حفظ سلامت کودک دلبندتان.

سوالات متداول برای کره بادام زمینی در نوزادان

1. آیا کودکان و کودکان نوپا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند پودر کره بادام زمینی بخورند؟

بله، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید پودر کره بادام زمینی یا آرد بادام زمینی را به کودکان نوپا و کودکان بدهید. اما بهتر است پودر کره بادام زمینی را با آب، شیر یا سایر مواد غذایی مانند بلغور جو دوسر، ماست یا اسموتی مخلوط کنید.

2. جایگزین های کره بادام زمینی برای کودکان و کودکان نوپا چیست؟

اگر به دنبال جایگزینی برای کره بادام زمینی برای کودک خود هستید، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید انواع کره آفتابگردان، کره سویا، کره بادام و کره بادام هندی را امتحان کنید.

3. کالری کره بادام زمینی برای کودکان چقدر است؟

کالری کره بادام زمینی برای کودکان بستگی به مقدار مصرف آن دارد. یک قاشق غذاخوری کره بادام زمینی حاوی ۹۴ کالری و یک قاشق مرباخوری کره بادام زمینی حاوی ۵۰ کالری است.

ثبت نظر