کره بادام زمینی طبیعی در تهران + ویژگی های اصلی آن

1402 آذر 29, چهارشنبه
کره بادام زمینی طبیعی در تهران + ویژگی های اصلی آن

مصرف انواع ترکیبات غذایی در رژیم غذایی مردم تهران رواج زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها کره بادام زمینی طبیعی در تهران است. چرا که انواع کره بادام زمینی تقلبی و فیک هم در بازار وجود دارند که تشخیص آنها از کره بادام زمینی طبیعی تا حدودی سخت است. متاسفانه خرید و مصرف آنها اصلا به نفع سلامتی شما نیست. حتی با خطرات و عوارضی که دارند، ممکن است باعث بروز مشکلات جدی در بدن شوند.

خوشبختانه تهیه و خرید کره بادام زمینی طبیعی در تهران، راحت است. فقط باید مراکز خرید و فروشگاه های معتبر غذایی را شناسایی کنید. ضمن اینکه برچسب غذایی روی بسته بندی را بخوانید و ارزش تغذیه ای کره بادام زمینی را بررسی کنید. اما کره تهرانی ها، کره بادام زمینی طبیعی را چگونه و از کجا می توانند بخرند؟ کره بادام زمینی طبیعی باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ قیمت کره بادام زمینی طبیعی در شهرهای بزرگ مانند تهران چقدر است؟ ما در این مقاله از پرهلو سعی کرده ایم تمام اطلاعات مربوط به کره بادام زمینی را بررسی کنیم.

 خرید بهترین کره بادام زمینی ساده از پرهلو یعنی توجه به سلامت بدن شما - پرهلو

ویژگی اصلی کره بادام زمینی طبیعی در تهران چیست؟

مانند کره بادام زمینی معمولی یا کره بادام زمینی خانگی، کره بادام زمینی طبیعی در تهران هم از بادام زمینی تهیه می شود. برخی از گزینه های کاملا طبیعی دارای بادام زمینی بو داده ارگانیک هستند.

کره بادام زمینی طبیعی تهران از بسیاری جهات شبیه به کره بادام زمینی معمولی (یا سنتی) است. اما، طعم بادام زمینی در کره بادام زمینی طبیعی بسیار قوی است، زیرا هیچ افزودنی یا مواد دیگری در آن وجود ندارد که طعم بادام زمینی را از بین ببرد!

اما احتمالاً تفاوت اصلی بین کره بادام زمینی استاندارد و طبیعی این است که نوع طبیعی آن معمولاً تثبیت کننده مانند روغن هیدروژنه ندارد. کره بادام زمینی طبیعی به طور کلی چیزی جز خود بادام زمینی و گاهی کمی نمک ندارد. اما توصیه می کنیم هنگام خرید کره بادام زمینی در تهران، همیشه برچسب روی شیشه کره بادام زمینی خود را بخوانید. هیچ چربی اضافی، شکر، روغن پالم، یا هر چیز دیگری نباید در ترکیبات آن وجود داشته باشدکه طعم آن را از بین ببرد.

فرق کره بادام زمینی طبیعی با معمولی در تهران چیست؟

فرق کره بادام زمینی طبیعی با معمولی در تهران چیست؟-پرهلو

کره بادام زمینی طبیعی حاوی فقط بادام زمینی و مقدار خیلی کم نمک است (و گاهی اوقات حتی نمک هم ندارد). این نوع از کره بادام زمینی فاقد هر گونه روغن های گیاهی کاملاً هیدروژنه، بدون شکر و مواد افزودنی است. برای همین ممکن است ظاهر کاملا خامه ای نداشته باشد. به نظر می رسد بافت کره بادام زمینی طبیعی نسبت به معمولی کمی شنی تر و یا خشن تر باشد.

یکی دیگر از بزرگترین یکی از بزرگترین تفاوت های کره بادام زمینی معمولی و طبیعی جدا شدن روغن در کره بادام زمینی طبیعی است.

چرا که کره‌های بادام‌زمینی معمولی با روغن‌های گیاهی کاملاً هیدروژنه ساخته می‌شوند که به تثبیت کره بادام‌زمینی کمک می‌کند. استفاده از روغن های گیاهی در کره بادام زمینی معمولی از جدا شدن آن جلوگیری می‌کند و بافت نرم، همگن و خامه‌ای به آن می‌دهد. نیازی به هم زدن ندارد.

اما کره بادام زمینی طبیعی فاقد روغن های کاملاً هیدروژنه است. بنابراین همگن نیست، روغن بادام زمینی ممکن است در ظرف به صورت جدا از سایر ترکیبات دیده شود. برای همین در هنگام مصرف بااید کره بادام زمینی طبیعی را هم بزنید. در حال حاضر، همه کره بادام زمینی طبیعی فاقد روغن های گیاهی هیدروژنه و صفر گرم چربی ترانس در هر وعده هستند.

ارزش کره بادام زمینی معمولی که از بادام زمینی و مقداری نمک و مواد افزودنی مختلف تشکیل شده نسبت به کره بادام زمینی طبیعی ممکن است به شرح زیر باشد:

کره بادام زمینی معمولی

اندازه سرو برای 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی معمولی
چربی کل16 گرم
کربوهیدرات3 گرم
سدیم5 میلی گرم
قند3 گرم
پروتئین7 گرم

کره بادام زمینی طبیعی

اندازه سرو برای 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی طبیعی
چربی کل16 گرم
کربوهیدرات2 گرم
سدیم0 میلی گرم
قند1 گرم
پروتئین8 گرم

کره بادام زمینی طبیعی تهران، حاوی روغن پالم است؟

کره بادام زمینی طبیعی تهران، حاوی روغن پالم است؟-پرهلو

طبق سازمان غذا و دارو FDA، هر محصولی که دارای برچسب کره بادام زمینی است باید حداقل 90٪ بادام زمینی تهیه شود. 10٪ سایر ترکیبات آن به عنوان "ترکیبات چاشنی و تثبیت کننده" در نظر گرفته می شود. این ترکیبات ممکن است شامل نمک، شکر و روغن های گیاهی هیدروژنه باشند.

اما برخی از کره های بادام زمینی حاوی روغن نخل یا روغن میوه خرما در فهرست مواد تشکیل دهنده خود هستند. روغن پالم، روغن میوه های گرمسیری است که از درختان خرما به دست می آید. این روغن در دمای اتاق نیمه جامد است و برای جلوگیری از جدا شدن روغن از کره بادام زمینی در تهیه آن استفاده می شود.

به عبارت دیگر، روغن پالم اساساً راهی برای تهیه کره بادام زمینی طبیعی بدون روغن در نظر گرفته می شود. اما از آنجایی که روغن پالم یک ماده مورد تایید FDA برای کره بادام زمینی نیست، کره بادام زمینی ساخته شده با روغن پالم، طبیعی نیست.

پس اگر به دنبال خرید کره بادام زمینی طبیعی در تهران هستید، بهتر است به ترکیبات تشکیل دهنده آنها دقت کنید. محصولاتی را بخرید که فاقد مواد نگهدارنده و تثبیت کننده باشند.

ترکیبات کره بادام زمینی طبیعی در تهران چیست؟

مصرف کره بادام زمینی طبیعی در همه رژیم های غذایی مانند کره بادام زمینی برای لاغری می تواند با مزایای زیادی همراه باشد. حتی هنگام خرید کره بادام زمینی طبیعی می توانید از تمام مزایای آن در خالص ترین شکل خود بهره مند شوید. طبیعی ترین کره بادام زمینی می توانند حاوی ترکیبات زیر باشند:

   • پروتئین: کره بادام زمینی حاوی حدود 7.02 گرم پروتئین برای هر وعده 2 قاشق غذاخوری است. برای سلامت عمومی شما عالی است .
   • منیزیم: کره بادام زمینی ارگانیک در تهران حاوی حدود 57 میلی گرم منیزیم در هر وعده است که به فرآیندهای مختلف بدن از جمله حفظ سیستم ایمنی کمک می کند.
   • فسفر: کره بادام زمینی طبیعی تهران حاوی حدود 107 میلی گرم فسفر است که تقریباً 15.3٪ از مقدار توصیه شده است. مقدار روزانه این کره بادام زمینی در تولید انرژی و ساخت سلول های سالم تاثیر زیادی دارد.
   • روی: یک دوز کره بادام زمینی ارگانیک در رژیم غذایی حدود 0.85 میلی گرم روی دارد. این میزان ایمنی و سنتز پروتئین در بدن را بهبود می بخشد.
   • نیاسین: مصرف یک وعده کره بادام زمینی سالم و طبیعی در غذا 4.2 میلی گرم نیاسین مورد نیاز بدن را تامین می کند. نیاسین در بهبود عملکرد اعصاب و انرژی بدن موثر است.

علاوه بر آن، کره بادام زمینی طبیعی حاوی مقدار زیادی ویتامین ها و مواد معدنی دیگری است که باعث افزایش خواص کره بادام زمینی می شوند.

خرید کره بادام زمینی طبیعی در تهران

خرید کره بادام زمینی طبیعی در تهران-پرهلو

یکی از مهمترین مسائل در خرید کره بادام زمینی، این است که کره بادام زمینی از کجا بخرم؟ روش ها و مکان های مختلفی برای خرید کره بادام زمینی سالم و طبیعی در تهران وجود دارند. از روش خرید از تولید کنندگان محلی گرفته تا خرید اینترنتی و آنلاین، گزینه های مناسبی برای خرید کره بادام زمینی در تهران هستند. اما مهمترین نکته در خرید و انتخاب کره بادام زمینی تهران، توجه به قیمت و کیفیت آن است.

چون برخی از کره بادام زمینی هایی که در تهران به فروش می رسند، تقلبی بوده که متاسفانه تشخیص آنها از کره بادام زمینی اصلی کمی سخت است. برای همین توصیه می شود در خرید کره بادام زمینی مورد نیاز خود، حتما به فروشگاه های غذایی معتبر مراجعه کنید.

ضمن اینکه در برخی از فروشگاه ها، امکان خرید کره بادام زمینی به صورت آنلاین و اینترنتی وجود دارد. حتی در خرید اینترنتی، شما به راحتی می توانید انواع محصولات از برندها و قیمت های مختلف را باهم مقایسه کنید.

قیمت کره بادام زمینی طبیعی تهران

قیمت هر نوع از محصولات غذایی به مواد تشکیل دهنده و کیفیت آنها بستگی دارد. کره بادام زمینی طبیعی هم از این قاعده مستثنی نیست. برای همین انواع کره بادام زمینی با قیمت های مختلف در فروشگاه های تهران وجود دارند.

اکثر آنها بسته به کیفیت شان ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند. اما مهم این است که در هنگام سفارش کره بادام زمینی طبیعی، کیفیت محصول را فدای قیمت آن نکنید. اکثر محصولات با قیمت پایین، ممکن است حاوی ترکیبات غیرمجاز و نگهدارنده باشند که مصرف آنها بدون عوارض نخواهد بود.

سخن آخر در کره بادام زمینی ارگانیک در تهران

انواع مختلفی از کره بادام زمینی مانند کره بادام زمینی شکلاتی، خامه ای، رژیمی و ساده و حتی طبیعی در بازار وجود دارند. شما می توانید کره بادام زمینی مورد نیاز خود را مطابق با سلیقه غذایی تان انتخاب کنید. اما بدون شک، خرید کره بادام زمینی طبیعی و سالم نسبت به سایر دیگر، مزایا و خواص زیادی برای بدن دارد. چون در تهیه آن از هیچ گونه ماده ای غیر از بادام زمینی و گاهی کمی نمک استفاده نمی شود.

برای همین کره بادام زمینی طبیعی در تهران، طرفداران خاص خودش را دارد. افرادی که به سلامتی و حفظ آن اهمیت می دهند، به دنبال خرید کره بادام زمینی طبیعی و سالم هستند. اما با این حال، قیمت کره بادام زمینی در فروشگاه های غذایی مختلف ممکن است تا حدودی متفاوت باشد.

یکی از بهترین روش ها برای خرید کره بادام زمینی سالم و طبیعی، خرید از فروشگاه های غذایی معتبر مانند پرهلو است. کیفیت محصولات در این فروشگاه، کاملا تضمین شده و قیمت آن نسبت به کیفیت محصول، مناسب و مقرون به صرفه است. برای خرید و نحوه ارسال محصول مورد نظر خود، تماس بگیرید.

سوالات متداول در کره بادام زمینی طبیعی در تهران

دوام کره بادام زمینی طبیعی چقدر است؟

مدت زمان نگهداری کره بادام زمینی به عوامل زیادی بستگی دارد. اما در صورت مصرف صحیح می توانید تا 6 در یخچال آن را نگهداری کنید. یک شیشه کره بادام زمینی می تواند سال ها در انباری شما بماند بدون اینکه طعم خودش را از دست بدهد. اگر قصد ندارید کره بادام زمینی خود را نسبتاً بخورید، بهتر است کره آجیل طبیعی خود را پس از باز کردن در یخچال نگهداری کنید تا از ورود باکتری‌ها از آلودگی‌های بیرونی به شیشه جلوگیری کنید.

آیا می توانم به جای کره بادام زمینی معمولی از کره طبیعی در پخت و پز استفاده کنم؟

استفاده از کره بادام زمینی طبیعی در پخت و پز و تهیه کیک ها ممکن است کمی سخت باشد. چون با توجه به بافتی که دارد ممکن است به درستی پخش و به طور کامل پخته نشود. در این شرایط باید خمیر را قبل از پختن، سرد کنید تا به کره بادام‌زمینی فرصت سفت شدن داده شود، یا زمان پخت را کاهش دهید تا شیرینی‌ها خیلی ترد نشوند. حتی کره بادام زمینی طبیعی حاوی هیچ قند اضافه نیست، بنابراین شیرینی لازم را ندارد. هنگام استفاده از آن در پخت و پز باید کمی شکر به آن اضافه کنید.

آیا کره بادام زمینی طبیعی سالم تر است؟

در حالی که هم کره بادام زمینی خامه ای سنتی و هم کره بادام زمینی طبیعی می توانند دارای فواید تغذیه ای باشند، انواع کره بادام زمینی تجاری ممکن است حاوی ترکیبات غیرمجاز و مواد نگهدارنده باشند. از این رو، به نظر می رسد کره بادام زمینی طبیعی، گزینه سالم تری هستند. از سوی دیگر، کره ای که فقط با بادام زمینی بوداده تازه درست شده باشد، می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

ثبت نظر