کره بادام زمینی برای بلغمی ها چه مزایایی دارد؟

1402 مهر 3, دوشنبه
کره بادام زمینی برای بلغمی ها چه مزایایی دارد؟

مصرف کره بادام زمینی در بلغمی ها و افراد سرد مزاج ممکن است با برخی خواص و عوارضی همراه باشد. از طرفی هم، بدن بلغمی ها با طبع سردی که دارند، ممکن است به مصرف برخی غذاها مانند کره بادام زمینی واکنش نشان دهد.

افراد با طبع سرد، اصولا سیستم ایمنی ضعیفی دارند که ممکن است در شرایط های مختلفی، به راحتی دچار مشکل و بیماری های فصلی مانند سرماخوردگی شوند. این در حالی است که مصرف مواد غذایی با طبع گرم مانند مصرف و خرید کره بادام زمینی برای بلغمی ها می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن آنها شود. حتی از بروز بیماری ها جلوگیری کند.

اما مصرف کره بادام زمینی برای بلغمی ها و سرد مزاج ها چه مزایایی دارد؟ آیا کودکان سرد مزاج هم می توانند کره بادام زمینی بخورند؟ طبع بادام زمینی گرم است یا سرد؟ بیایید اطلاعات بیشتر را در مورد مصرف کره بادام زمینی برای این افراد را در این مقاله از پرهلو بررسی کنیم.

 خرید بهترین کره بادام زمینی ساده از پرهلو یعنی توجه به سلامت بدن شما - پرهلو

ترکیبات موثر کره بادام زمینی برای بلغمی ها

کره بادام زمینی یک ماده غذایی مغذی است که از انواع ویتامین‌ها و مواد مغذی تشکیل می شود. بادام زمینی به شکل‌های مختلفی مانند کره بادام زمینی در بازار وجود دارد که برخی از انواع آن با ترکیبات سالم تر ممکن است برای بلغمی ‌ها بسیار مفید باشد. به طور کلی در مورد ترکیبات موثر کره بادام زمینی برای بلغمی ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ترکیباتمزایا
پروتئینترمیم بافت بدن و تقویت سیستم ایمنی
چربی‌های سالمپیشگیری از بیماری های قلبی
فیبرکمک به هضم غذا و اجابت مزاج
 • پروتئین:کره بادام زمینی منبع خوبی از پروتئین است که در ساخت و ترمیم بافت‌های بدن تاثیر بسیار زیادی دارد. این به ویژه برای گیاهخواران و وگان‌ها به عنوان یک منبع پروتئین گیاهی مفید است. افراد سرد مزاج می توانند با مصرف کره بادام زمینی، میزان پروتیئن مورد نیاز بدن خودشان را تامین و سیستم ایمنی بدن شان را تقویت کنند.
 • چربی‌های سالم: کره بادام زمینی عمدتاً حاوی چربی‌های غیراشباع است که چربی‌های مفید برای قلب محسوب می‌شوند. این چربی‌ها در صورت مصرف متعادل می‌توانند از بروز خطرات بیماری های قلبی در افراد بلغمی جلوگیری کنند. ضمن اینکه فیبر در کره بادام زمینی در افراد سرد مزاج به هضم غذا و اجابت مزاج مناسب کمک می‌کند.

علاوه بر آن، کره بادام زمینی حاوی انواع متخلفی از ویتامین ها است که مصرف هر یک از آنها می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن در سرد مزاج ها موثر باشند.

خواص کره بادام زمینی برای بلغمی ‌ها

یکی از مهمترین ویژگی ها در افراد سرد مزاج این است که آنها باید در رژیم غذایی خودشان، انواع متختلفی از غذاهای گرم را استفاده کنند تا سیستم ایمنی بدن آنها بتواند با تامین انرژی و ویتامین های مورد نیازش، مقاومت کافی در برابر عوامل بیماری زا را داشته باشد. اگر چه انواع غذاهای مناسب برای افراد سرد مزاج وجود دارند، اما به نظر می رسد کره بادام زمینی هم می تواند خاصیت این چنینی برای سرد مزاج ها را داشته باشد. چون مصرف کره بادام زمینی با ایجاد انرژی زیاد و گرمای موثر در بدن همراه است که بالتبع این موارد برای بلغمی ها بسیار مهم است.

اما خواص کره بادام زمینی برای بلغمی ها به همین چند مورد ختم نمی شود. افراد سرد مزاج با مصرف کره بادام زمینی می توانند از سایر مزیت های آن هم بهره بگیرند.

مهمترین خواص کره بادام زمینی در بلغمی ها، عبارتند از:

 • جلوگیری از خستگی زود رس در افراد سرد مزاج با تسکین علائم ناشی از کم خونی و بی حالی
 • تامین انواع مختلف ویتامین ها و چربی های مفید بدن از جمله اسیدهای چرب امگا 3 و 6
 • تقویت سیستم ایمنی بدن در سرد مزاج ها و افزایش مقاومت بدن در برابر شرایط محیطی و سرما

خواص کره بادام زمینی برای بلغمی ها-پرهلو

خواص کره بادام زمینی برای کودکان با طبع بلغمی

اگر چه تشخیص طبع گرم و سرد در کودکان کمی سخت و مشکل است، اما مصرف کره بادام زمینی برای کودکانی که احتمال می رود طبع بدن آنها کمی سرد است، هیچ مانعی ندارد. چون کره بادام زمینی برای کودکان می تواند کالری مورد نیاز بدن آنها را تامین کند و باعث شادابی و پرانرژی بودن آنها شود. از طرفی هم، هر شرایط جسمی در کودکان می تواند وضعیت روانی و روحی آنها را تحت تاثیر قرار دهد و باعت تقویت روحیه و در نهایت سیستم ایمنی بدن آنها شود. اما با این حال باید مراقب میزان مصرف کره بادام زمینی در کودکان با طبع بلغمی باشید. چرا که مصرف بیش از حد آن می تواند باعث افزایش وزن و چاقی آنها شود.

طبع کره بادام زمینی گرم است یا سرد؟

مصرف برخی از غذاها در برخی افراد با افزایش متابولیسم و بالا رفتن سوخت و ساز بدن آنها همره است. در این شرایط گفته می شود طبع ماده غذایی گرم است که مصرف آن با بهبود گردش خون و افزایش ضربان قلب هم ممکن است همره باشد. از طرفی هم، مصرف برخی غذاها ممکن است با کاهش سوخت و ساز بدن، ضربان قلب را کندتر کنند.

اما اگر به دنبال این هستید که طبع کره بادام زمینی گرم است یا سرد، با این شرایط می توان گفت که کره بادام زمینی با تامین انرژی و کالری زیاد در بدن، طبع گرمی دارد که می تواند برای افراد سرد مزاج و بلغمی موثر باشد. از طرفی هم، کره بادام زمینی حاوی مقدار زیادی منیزیم است که مصرف آن می تواند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در سرد مزاج ها شود.

بهترین نوع کره بادام زمینی برای بلغمی ها

امروزه کره بادام زمینی در غلظت‌های مختلفی در بازار وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند. برای همین در هنگام خرید کره بادام زمینی برای بلغمی ها باید به ترکیبات و مواد اولیه آنها دقت کنید. بهتر است انواع کره بادام زمینی طبیعی یا شیرین نشده با کمترین مواد افزودنی را انتخاب کنید. چون این ترکیبات دارای قندهای افزوده کمتر و سدیم کمتری هستند که آنها را به انتخاب سالم تری تبدیل می‌کند.

به دنبال محصولات کره بادام زمینی با یک لیست مواد ساده که شامل بادام زمینی و احتمالاً مقدار کمی نمک است، باشید. از مصرف کره بادام زمینی با روغن‌های هیدروژنه یا چربی‌های ترانس اضافه شده خودداری کنید. برای خرید کره بادام زمینی مورد نیاز خود می توانید سری به فروشگاه غذایی پرهلو بزنید یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع کره بادام زمینی برای بلغمی ها و حتی قیمت کره بادام زمینی تماس بگیرید.

مزایای مصرف کره بادام زمینی در بلغمی ‌ها

بدون شک، افراد با هر طبع و مزاجی ویژگی ها و عیوب اخلاقی خودشان را دارند. افراد با طبع سرد هم از این قاعده مستثنی نیستند. اما رعایت رژیم غذایی مناسب در افراد سرد مزاج می تواند تاثیر بسیار زیادی در بهبود مشکلات آنها داشته باشد. چون رعایت یک رژیم غذایی می تواند در تامین انرژی و ویتامین های مورد نیاز بدن موثر باشد. برای همین به نظر می رسد مصرف کره بادام زمینی در بلغمی ها با برخی مزایا برای بهبود مشکلات رایج آنها همراه است که مهمترین آنها عبارتند از:

 • مشکل در برقراری روابط عاطفی: افراد سرد مزاج از نظر عاطفی ممکن است در برقراری ارتباط با دیگران مشکل داشته باشند که این وضعیت منجر به احساس انزوا و تنهایی در آنها می شود. برخی از این مشکلات می تواند با رعایت رژیم غذایی مناسب در افراد بلغمی برطرف شود.
 • مدیریت استرس: یکی از مشکلات دیگر در بغمی ها، مدیریت استرس است. این افراد در پنهان کردن احساسات خود مشکل دارند و استرس طولانی مدت در آنها ممکن است با بروز عوارض دیگری در ارتباط باشد. رعایت یک رژیم غذایی در این شرایط هم می تواند در مدیریت استرس برای بلغمی ها موثر باشد.

باتوجه به اهمیت رژیم غذایی در افراد با طبع های مختلف، بهتر است برای رعایت یک رژیم غذایی موثر و مفید برنامه ریزی کنید. چون نوع مواد غذایی می تواند تاثیر زیادی در بهبود سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن داشته باشد. بهتر است رژیم انتخابی شما حاوی همه ترکیبات غذایی از میوه، اجیل، خشکبار و ... غیره باشد.

مزایای مصرف کره بادام زمینی در بلغمی ها-پرهلو

بهترین صبحانه برای بلغمی ‌ها

یکی از موضوعات مهم در رژیم غذایی برای بلغمی ‌ها ، توجه به صبحانه و تعیین بهترین نوع از آن است. برای همین به افراد با این طبع توصیه می شود تا جای ممکن از مصرف انواع لبنیات در صبحانه خودداری کنند. حتی می توانند برای بهبود وضعیت خود، از دارچین در نوشیدنی های صبحانه شان استفاده کنند. ضمن اینکه خوردن انواع شکلات در رژیم بهترین صبحانه برای بلغمی ها می تواند تا حدود زیادی موثر باشد.

سایر ترکیبات موثر در رژیم غذایی صبحانه بلغمی، عبارتند از:

 • ارده
 • عسل
 • شیره خرما
 • کره پسته
 • کره بادام زمینی
 • تخم مرغ عسلی
 • پنیر با گردو (یا زیره)
 • شیر گرم شده به مقدار کمی عسل یا گلاب

مصرف چای، قهوه و نسکافه برای صبحانه در افراد بلغمی ها، اصلا توصیه نمی شود. ضمن اینکه این افراد می توانند از بهترین میوه ها برای بلغمی ‌ها مانند انگور، خرما و مویز در رژیم غذایی صبحانه خودشان استفاده کنند.

نتیجه گیری در کره بادام زمینی در بلغمی ها

کره بادام زمینی یکی از بهترین منابع مزاج گرم محسوب می شود که مصرف آن در بلغمی ها مزایای زیادی دارد. افراد سرد مزاج (بلغمی) می توانند با مصرف مواد غذایی مزاج گرم، در تقویت سیستم ایمنی بدن خود و حفظ سلامتی شان نقش موثری داشته باشند. مصرف کره بادام زمینی برای افراد سرد مزاج به دلیل فیبر کافی که در اختیار فرد قرار می دهد باعث تاثیرات مثبت در فرد می شود. اما مهمترین فاکتور در خواص و مزیت کره بادام زمینی در بلغمی ها، توجه به کیفیت و سالم بودن آن است.

اما خرید بهترین نوع و باکیفیت ترین محصولات از کره بادام زمینی می تواند تاثیر بیشتری در خواص آن داشته باشد. شما می توانید بهترین نوع از کره بادام زمینی برای افراد با طبع مختلف را از فروشگاه های غذایی معتبر مانند پرهلو خریداری کنید. بهتر است با خرید کره بادام زمینی باکیفیت، در حفظ سلامت خود سرمایه گذاری کنید.

سوالات متداول در کره بادام زمینی برای بلغمی ها

1. مهمترین خواص کره بادام زمینی برای بلغمی ها کدامند؟

رفع کم خونی و جلوگیری از خستگی زودرس و تقویت سیستم ایمنی بدن می تواند مهمترین خواص کره بادم زمینی در افراد سرد مزاج باشد.

2. افراد بلغمی کدام مواد غذایی را باید مصرف کنند؟

بلغمی ها به طور کلی باید غذاهای مزاج گرم را مصرف کنند.کره بادام زمینی یکی از بهترین غذاهای مزاج گرم محسوب می شود که افراد سرد مزاج می توانند آن را در ترکیب صبحانه خود داشته باشند.

3. مصرف کره بادام زمینی در کدام گروه از افراد سرد مزاج موثر است؟

مبتلایان به دیابت، ورزشکاران با طبع گرم می توانند برای بهبود وضعیت بدنی خود، از کره بادام زمینی استفاده کنند.

ثبت نظر