کره بادام زمینی قبل از خواب + گزینه های جایگزین آن

1402 آبان 14, یکشنبه
کره بادام زمینی قبل از خواب + گزینه های جایگزین آن

مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب می تواند تاثیر زیادی در بهبود و کیفیت خواب داشته باشد. ضمن اینکه خواص کره بادام زمینی فقط به همین مورد ختم نمی شود. به طور کلی استفاده از کره بادام زمینی با سایر ترکیبات مقوی و مغذی می تواند تاثیر بسیار زیادی در تامین انرژی مورد نیاز بدن و حتی ویتامین های اصلی داشته باشد.

این در حالی است که انواع مختلفی از کره بادام زمینی با کیفیت ها و ترکیبات متفاوتی در بازار موجود هستند که هنگام خرید کره بادام زمینی باید به ترکیبات تشکیل دهنده آن توجه کنید. اما توجه به بهترین مزایای مصرف کره بادام زمینی قبل خواب چیست؟ کره بادام زمینی را قبل از خواب با چه ترکیبات دیگری مصرف کنیم؟ بهترین میزان مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب چقدر است؟ می تواند در تاثیر و اثرات بهتر و موثرتر کره بادام زمینی قبل خواب موثر باشد. پس اگر قصد مصرف و خرید آنلاین کره بادام زمینی برای بهبود کیفیت خواب شبانه خود را دارید، بهتر است با خواندن این مقاله از پرهلو، اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنید.

مزایای مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب

به طور کلی، خواص مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب به ترکیبات تشکیل دهنده و ارگانیک بودن آن بستگی دارد. حتی مصرف ترکیبات سالم و تازه می تواند ضمن تامین انرژی مورد نیاز بدن، باعث بروز مزایای زیر شود:

بهبود کیفیت خواب شبانه

مصرف کره بادام زمینی ارگانیک با دارا بودن میزان مناسب از تریپتوفان می تواند تاثیر زیادی در بهبود خواب شبانه داشته باشد. تریپتوفان، یک اسید آمینه است که در تولید سروتونین نقش مهمی دارد.

تامین ویتامین ‌های مورد نیاز برای خواب

کره بادام زمینی حاوی مقدار زیادی ویتامین B6 است که نقش مهمی در تولید سروتونین و ملاتونین (هر دوی آنها برای تنظیم خواب مهم هستند) دارد. علاوه بر آن، کره بادام زمینی حاوی فولات (ویتامین B9)است که نقش مهمی در تولید سروتونین دارد و ممکن است بر خواب مثبت تأثیر بگذارد.

تامین ملاتونین و سروتونین برای تنظیم خواب

سروتونین یک هورمون مهم در بدن است که در تنظیم الگوی خواب و استراحت نقش بسیار مهمی دارد. از طرفی هم، کره بادام زمینی حاوی تریپتوفان است که به سرمتونین تبدیل می‌شود. مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب با افزایش سطح سروتونین می تواند باعث بهبود کیفیت خواب شود.

آرامبخش و مفید بودن

مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب به دلیل دارا بودن مقادیر قابل توجهی منیزیم، می تواند در بهبود خواب شبانه موثر باشد. از طرفی هم، منیزیم یک ترکیب مهم در کره بادام زمینی است که در تنظیم عملکرد سیستم عصبی و استراحت عضلانی نقش دارد.

افزایش انرژی صبحگاهی

کره بادام زمینی حاوی چربی‌های سالم و کربوهیدرات است که می‌تواند انرژی لازم برای شروع یک روز پرفعالیت را برای بدن شما تامین کند. اگر چه مصرف کره بادام زمینی قبل خواب به اکثر افراد توصیه می شود، اما توجه به میزان مصرف و انتخاب نوع آن بسیار مهم است.

ترکیب غذایی کره بادام زمینی قبل از خواب-پرهلو

میزان مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب

مقدار مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب بستگی به عوامل مختلفی مانند وزن، سطح فعالیت، نیازهای روزانه و سلامت شخص دارد. همچنین، توجه داشته باشید که کره بادام زمینی حاوی چربی و کالری است، بنابراین مصرف زیاد آن ممکن است منجر به افزایش وزن شود.

به طور کلی، توصیه می‌شود به میزان و زمان مصرف کره بادام زمینی قبل خواب توجه کنید. میزان مصرف دقیق ممکن است با توصیه‌های نظام غذایی مختلف متفاوت باشد، اما به طور معمول، یک یا دو قاشق غذاخوری (حدود 15-30 گرم) کره بادام زمینی قبل از خواب بسیار مناسب است. این مقدار به شما امکان می‌دهد از فواید مواد مغذی آن بهره بگیرید.

اهمیت رعایت میزان مصرف کره بادام زمینی با سایر مواد غذایی نیز بسیار مهم است. بهتر است از مصرف مقدار زیادی کره بادام زمینی در کنار سایر منابع چربی مانند روغن‌های دیگر و مغزهای خشک خودداری کنید.

اگر قصد استفاده از کره بادام زمینی برای اهداف خاصی مانند رفع گرسنگی قبل از خواب یا بهبود خواب دارید، بهتر است با مشاوره یک تغذیه‌شناس یا پزشک متخصص مشورت کرده تا مقدار مناسب و مناسب برای شرایط شما را تعیین کنند.

ترکیبات و ارزش غذایی کره بادام زمینی

کره بادام زمینی سرشار از چربی و کالری است. فقط 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی حاوی یک چهارم چربی مورد نیاز روزانه برای بدن را تامین می کند که بخشی از آن اشباع شده است. علاوه بر این، بادام زمینی یکی از هشت آلرژن غذایی رایج در ایالات متحده است که 1.4٪ از جمعیت (یا تقریباً 4.6 میلیون نفر) را تحت تأثیر قرار می دهد. با این حال، فواید تغذیه ای کره بادام زمینی اغلب بیشتر از مضرات آن است.

ارزش غذایی کره بادام زمینی شامل 190 کالری در هر وعده 2 قاشق غذاخوری، با 16 گرم چربی، 8 گرم کربوهیدرات، 2 گرم فیبر و 7 گرم پروتئین است. کره بادام زمینی سرشار از چربی های سالم، فولات، پتاسیم، ویتامین E و ویتامین های B است. اطلاعات تغذیه زیر توسط USDA برای 2 قاشق غذاخوری (32 گرم) کره بادام زمینی صاف همراه با نمک اضافی تعیین شده است:

 • کالری: 190
 • چربی: 16 گرم
 • سدیم: 136 میلی گرم
 • کربوهیدرات: 8 گرم
 • فیبر: 2 گرم
 • شکر: 3 گرم
 • پروتئین: 7 گر

برخلاف آجیل های درختی، بادام زمینی و کره بادام زمینی ویتامین A یا C مورد نیاز بدن را تامین نمی کند. اما مانند سایر انواع کره آجیل، کره بادام زمینی نیز کالری بالایی دارد و در هر وعده 191 کالری دارد.

غذاهای جایگزین کره بادام زمینی قبل از خواب

مصرف کره بادام زمینی برای برخی افراد مبتلا به آلرژی کره بادام زمینی و یا مبتلایان به بیماری های زمینه ای ممکن است با بروز عوارضی همراه باشد. این افراد می توانند برای بهبود کیفیت خواب شبانه خود، از گزینه های جایگزین کره بادام زمینی قبل از خواب به جای خود کره بادام زمینی استفاده کنند. برخی از آنها عبارتند از:

 • خمیر بادام زمینی: می‌توانید خمیر بادام زمینی فاقد افزودنی‌های مضر را به جای کره بادام زمینی مصرف کنید. این خمیر، غنی از پروتئین و چربی‌های سالم است و می‌تواند منبع انرژی مناسبی قبل از خواب باشد.
 • مغزهای خشک: مصرف مغزهای خشک مانند مغزهای بادام، گردو، پسته و فندق قبل از خواب می تواند گزینه مناسبی برای جایگزین کره بادام زمینی باشد. چرا که مغزهای خشک، حاوی چربی‌های سالم و پروتئین هستند. می‌توانید قبل از خواب مقدار کمی از این مغزها را مصرف کنید تا انرژی مورد نیاز بدن خود را در ساعات طولانی شب تامین کنید.
 • موز: موز حاوی پتاسیم، فیبر و مواد غذایی مفید دیگری است. می‌توانید یک موز را قبل از خواب مصرف کنید. این میوه ارزش غذایی بالایی دارد و می‌تواند به کاهش استرس و بهبود خواب کمک کند.
 • دوغ: مصرف یک لیوان دوغ قبل از خواب می‌تواند برای بهبود کیفیت خواب مفید باشد. دوغ حاوی پروتئین، کلسیم و پروبیوتیک‌های مفید برای سلامت دستگاه گوارش است. همچنین، دوغ می‌تواند به آرامش اعصاب کمک و بهبود خواب را تسهیل کند.

مهمترین نکته این است که تناسب و تعادل در مصرف مواد غذایی قبل از خواب را رعایت کنید و از مصرف بیش از حد هر یک از این ترکیبات خودداری کنید.

تزئین کره بادام زمینی برای کودک قبل از خواب-پرهلو

میزان مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب برای کنترل وزن

مقدار مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب برای کنترل وزن به عوامل مختلفی، از جمله سطح فعالیت جسمانی، نیازهای کالری روزانه، جنسیت، سن و وضعیت سلامتی شما بستگی دارد. با این حال، به طور کلی، مقدار مصرف کره بادام زمینی را می‌توان بین یک تا دو قاشق غذاخوری (حدود 15-30 گرم) محدود کرد.

اگر هدف شما کاهش وزن است، باید در مصرف کره بادام زمینی احتیاط کنید. زیرا این محصول حاوی مقدار قابل توجهی چربی است که مصرف بیش از حد آن می‌تواند منجر به افزایش کالری و وزن شود. در نظر داشته باشید که هر گرم چربی حدود 9 کالری ارزش انرژی دارد. بنابراین، توجه به مقدار و محدودیت مصرف کره بادام زمینی می‌تواند در کنترل وزن مفید باشد.

همچنین، محتوای سایر مواد غذایی که با کره بادام زمینی مصرف می‌کنید نیز بسیار مهم است. مطمئن شوید که ترکیبات دیگر وعده غذایی شما شامل مواد غذایی سالم و متعادلی مانند میوه‌ها، سبزیجات، مغزهای خشک و منابع پروتئین سالم مثل ماهی، مرغ، تخم‌مرغ و لبنیات باشد.

ترکیبات خوشمزه و مفید با کره بادام زمینی مناسب قبل خواب شبانه

مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب با سایر ترکیبات مقوی و مغذی می تواند تاثیر بهتر و بیشتری در مزایای آن داشته باشد. اگر طعم و مزه کره بادام زمینی را دوست ندارید می توانید آن را با سایر مواد غذایی ترکیب کنید. چرا که مصرف همزمان کره بادام زمینی با برخی از مواد مقوی می تواند طعم و مزه آن را تا حدودی تغییر دهد و آن را خوشمزه تر کند. برخی از مهمترین ترکیبات خوشمزه و مفید کره بادام زمینی قبل از خواب، عبارتند از:

 • کره بادام زمینی با نان تست
 • کره بادام زمینی با موز
 • کره بادام زمینی با سالاد
 • کره بادام زمینی با میوه‌های تازه
 • کره بادام زمینی با تخم آفتابگردان

در هنگام مصرف ترکیبات کره بادام زمینی با سایر مواد غذایی بهتر است به میزان مصرف خود و کالری هر یک از آنها دقت کنید. ضمن اینکه بهترین نوع کره بادام زمینی را برای مصرف روزانه خود انتخاب و خریداری کنید.

کره بادام زمینی ارگانیک-پرهلو

ویژگی ‌های بهترین کره بادام زمینی

یکی از مهمترین چالش ها در خرید کره بادام زمینی، انتخاب بهترین نوع آن است. چرا که هنوز اکثر افراد نمی توانند کره بادام زمینی باکیفیت و مرغوب را از انواع بی کیفیت آن تشخیص دهند. اما توجه به سالم و تازه بودن نوع کره بادام زمینی تاثیر بسیار زیادی در اثربخشی آن داشته باشد. برای همین هنگام خرید کره بادام زمینی با به ویژگی های بهترین نوع کره بادام زمینی توجه کنید که عبارتند از:

 • کره بادام زمینی فاقد روغن ترانس چرب
 • محصول بدون مواد افزودنی مصنوعی
 • انتخاب بهترین کره بادام زمینی با کمترین میزان کلسترول
 • کره بادام زمینی با طعم و عطر طبیعی
 • انتخاب محصول فاقد مواد حساسیت زا

این در حالی است که مصرف انواع مختلفی از کره بادام زمینی ممکن است با ترکیبات مختلف، مزایا و حتی معایبی برای بدن داشته باشند. اما انتخاب محصول با توجه به ویژگی های بررسی شده به شما کمک می کند تا بهترین و مناسب ترین نوع کره بادام زمینی را برای خود انتخاب کنید.

قیمت و خرید کره بادام زمینی ارگانیک

قیمت کره بادام زمینی ارکانیگ به عوامل زیادی مانند برند، کیفیت مواد تشکیل دهنده، اندازه و نوع بسته بندی و ارگانیک بودن آن بستگی دارد. این در حالی است که انواع کره بادام زمینی با کیفیت پایین و ترکیبات افزودنی ممکن است قیمت پایین تری داشته باشد. اما انواع کره بادام زمینی ارگانیک در فروشگاه غذایی پرهلو، با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می شود که برای خرید آن می توانید محصول مورد نظر خود را به صورت اینترنتی سفارش دهید.

سخن آخر درباره کره بادام زمینی قبل از خواب

مصرف کره بادام زمینی قبل خواب با مزایای زیادی همراه است. اما با این حال، مصرف زیاد آن می تواند با بروز برخی عوارض احتمالی همراه باشد. از طرفی هم گزینه های جایگزین زیادی برای کره بادام زمینی وجود دارند که در صورت ابتلا به حساسیت کره بادام زمینی می توانید از آنها استفاده کنید.

کره بادام زمینی مناسب و باکیفیت، ویژگی های زیادی دارند که مهمترین آنها ممکن است نوع ترکیبات مواد تشکیل دهنده و میزان آنها باشد. قیمت انواع کره بادام زمینی به نوع ترکیبات و سالم بودن آن بستگی دارد. اگر قصد انتخاب و خرید کره بادام زمینی با قیمت مناسب و کیفیت مطمئن را دارید می توانید از طریق تماس با فروشگاه غذایی پرهلو، اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

کره بادام زمینی قبل از خواب-پرهلو

سوالات متداول درباره کره بادام زمینی قبل از خواب

1. آیا مصرف زیاد کره بادام زمینی قبل از خواب ممکن است به بدن آسیب برساند؟

بله، مصرف زیاد کره بادام زمینی یا هر نوع چربی دیگری قبل از خواب ممکن است به بدن آسیب برساند، به خصوص اگر به میزان زیاد و به صورت مداوم مصرف شود. زیرا کره بادام زمینی حاوی کالری زیادی است و مصرف بیش از حد آنها می‌تواند منجر به افزایش وزن یا بیماری های مرتبط با چربی شود.

2. آیا مصرف کره بادام زمینی در طول شب ممکن است تاثیری بر روی وزن بدن داشته باشد؟

اگرچه مصرف کره بادام زمینی در طول شب می‌تواند تاثیری بر روی وزن بدن داشته باشد، اما این تاثیر بستگی به میزان مصرف و سبک زندگی شخص دارد.

3. چه افرادی باید از مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب خودداری کنند؟

مبتلایان به حساسیت یا آلرژی به بادام زمینی یا مواد مشتق شده از آن، بیماری های گوارشی یا کلسترول بالا بهتر است از مصرف کره بادام زمینی قبل از خواب خودداری کنند.

ثبت نظر
نظرات
1403/2/1 23:44
چوخ ممنون