کالری کره بادام زمینی در میزان های مختلف چقدر است؟

1402 آذر 7, سه‌شنبه
کالری کره بادام زمینی در میزان های مختلف چقدر است؟

توجه به میزان کالری کره بادام زمینی برای افرادی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهند از این ماده غذایی خوشمزه در رژیم غذایی برای لاغری و یا حتی چاقی استفاده کنند، بسیار مهم است. چرا که با توجه به ترکیبات تشکیل دهنده کره بادام زمینی باید از میزان کالری آن را در هر 100 گرم و یا اندازه گیری های مختلف مانند قاشق غذا خوری و یا چای خوری اطلاع داشته باشید.

این در حالی است که راهکارهای مختلفی برای مدیریت و سوزاندن کالری در کره بادام زمینی وجود دارد که شما با یادگیری این راهکارها به راحتی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید میزان کالری کره بادام زمینی را مدیریت کرده و بدون هیچ گونه نگرانی، کره بادام زمینی مورد نیاز خود را مصرف کنید.

اما آنچه که در هنگام مصرف و قیمت کره بادام زمینی وجود دارد این است که بهترین ترکیبات غذایی برای کاهش و یا افزایش کالری کره بادام زمینی کدامند؟ انواع مختلف کره بادام زمینی چقدر کالری دارند؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، این مقاله از پرهلو را تا انتها بخوانید.

 خرید بهترین کره بادام زمینی ساده از پرهلو یعنی توجه به سلامت بدن شما - پرهلو

اهمیت میزان انرژی و کالری در کره بادام زمینی

2 قاشق غذاخوری از کره بادام زمینی یک چهارم چربی مورد نیاز روزانه شما را تامین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند که بخشی از آن اشباع شده است. علاوه بر این، بادام زمینی یکی از هشت مواد غذایی آلرژی زا است که 1.4٪ از جمعیت (یا تقریباً 4.6 میلیون نفر) را تحت تأثیر قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. با این حال، فواید تغذیه ای کره بادام زمینی، اغلب بیشتر از مضرات آن است، به ویژه برای افرادی که پروتئین کافی در رژیم غذایی خود دریافت نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

میزان انرژی و کالری در کره بادام زمینی بستگی به محتوای چربی و سایر مواد موجود در آن دارد. اما توجه به میزان انرژی در کره بادام زمینی اهمیت دارد، چرا که:

 • کره بادام زمینی به دلیل حاوی مقادیر قابل توجهی چربی، یک منبع غنی از انرژی است.
 • کره بادام زمینی حاوی چربی‌های سالم و غیر اشباع است که این ترکیبات برای بدن ضروری هستند. این نوع چربی‌ها می‌توانند به عنوان منبع اضافی انرژی در بدن عمل کنند و در طی تمرینات یا فعالیت‌های بدنی شدید مورد استفاده قرار بگیرند.
 • به دلیل حاوی مقدار زیادی چربی و انرژی، کره بادام زمینی کالری زیادی دارد. از این رو، مصرف بیش از حد کره بادام زمینی ممکن است به افزایش وزن منجر شود.
 • علاوه بر انرژی، کره بادام زمینی حاوی مواد مغذی مهمی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌مانند پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی است.

در هنگام مصرف کره بادام زمینی باید به این توجه داشته باشید که، اگر چه میزان انرژی کره بادام زمینی در رژیم غذایی اهمیت دارد، اما مصرف زیاد از حد آن هم، توصیه نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

هرچند کره بادام زمینی می‌تواند یک منبع مفید از انرژی و مواد مغذی باشد، اما برای افرادی که به کنترل وزن خود نیاز دارند یا با بیماری های زمینه ای مانند بیماری قند خون، چربی خون یا حساسیت‌های غذایی مبتلا هستند، مصرف متعادل آن مهم است.

کالری کره بادام زمینی در 100 گرم+ ارزش غذایی

میزان انرژی کره بادام زمینی در 100 گرم آن به عوامل بسیار زیادی مانند ترکیبات تشکیل دهنده اولیه، نام تجاری و میزان مواد افزودنی آن بستگی دارد. اما به طور کلی، کره بادام زمینی در هر 100 گرم حدود 588 کالریدارد. این معادل 29.4% کالری توصیه شده روزانه برای یک بزرگسال متوسط است. کره بادام زمینی یک غذای پرکالری است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند باعت تامین انرژی و احساس سیری شود، اما توجه به میزان کالری دریافتی در طول روز بسیار مهم است.

کالری588 کیلو کالری
کربوهیدرات20 گرم
فیبر غذایی6 گرم
شکر9.22 گرم
پروتئین25.09 گرم
چربی کل50.39 گرم

کالری کره بادام زمینی در 100 گرم+ ارزش غذایی-پرهلو

انرژی کره بادام زمینی در یک ق غ + ارزش غذایی

توجه به اندازه گیری کالری کره بادام زمینی با یک قاشق غذا خوری می‌تواند برای کنترل وزن و انرژی بدن مفید باشد. کره بادام زمینی یک ماده غذایی پرکالری و پرچربی است که مصرف بیش از حد آن ممکن است باعث افزایش وزن و اختلال در سطح چربی خون شود. بنابراین، اگر می‌خواهید از خواص کره بادام زمینی برای سلامت قلب، ایمنی، گوارش و عضلات بهره ببرید، توصیه می‌شود که میزان مصرف روزانه کره بادام زمینی را حداکثر دو قاشق غذا خوری در نظر بگیرید. هر قاشق غذا خوری کره بادام زمینی که حدود 16 گرم است حاوی ۹۴ کالری بوده که برابر با ۵ درصد از نیاز کالری روزانه یک بزرگسال است.

کالری94 کالری
کربوهیدرات0.2 گرم
فیبر غذایی0.06 گرم
شکر0.092 گرم
پروتئین0.251 گرم
چربی کل0.504 گرم

کالری کره بادام زمینی در یک ق چ + ارزش غذایی

برای برخی افراد، به ویژه آنهایی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهند از کره بادام زمینی برای چاقی خود در رژیم غذایی روزانه لذت ببرند، توجه به میزان مصرف انرژی کره بادام زمینی اهمیت بیشتری پیدا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. حتی این افراد ترجیح می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند میزان مصرف کره بادام زمینی خود را بر اساس کمترین اندازه گیری مانند قاشق چایی خوری اندازه بگیرند. این در حالی است که یک قاشق چایی خوری کره بادام زمینی حاوی حدود 31 کالری است. این مقدار برابر با 1.6 درصد از نیاز کالری روزانه یک بزرگسال است.

میزان کالری در انواع مختلف کره بادام زمینی

اگر به دنبال تامین کالری مورد نیاز بدن خود، تصمیم به خرید کره بادام زمینی دارید، بهتر است به نوع محصول و کیفیت آن توجه کنید. چرا که انواع مختلفی از کره بادام زمینی، میزان کالری متفاوتی دارند. مقادیر تقریبی کالری برای برخی از انواع مختلف بادام زمینی و محصولات مشتق شده آن عبارتند از:

 1. بادام زمینی خام: حدود 180 کالری در هر 28 گرم (یک اونس)
 2. کره بادام زمینی شکلاتی: حدود 190-200 کالری در هر 28 گرم (یک اونس)
 3. کره بادام زمینی خامه ای: حدود 180-200 کالری در هر 28 گرم (یک اونس)
 4. کره بادام زمینی بدون نمک و شکر: حدود 150-170 کالری در هر 28 گرم (یک اونس)
 5. بادام زمینی بو داده: حدود 170-190 کالری در هر 28 گرم (یک اونس)
 6. بادام زمینی آب پز: حدود 160-170 کالری در هر 28 گرم (یک اونس)
 7. روغن بادام زمینی: حدود 120 کالری در هر قاشق غذاخوری (15 میلی ‌لیتر)

البته باید به این موضوع توجه کنید که در انواع کره بادام زمینی، مقادیر کالری ممکن است بسته به ترکیبات و روش تهیه محصول متغیر باشد. برای دقت بیشتر، می‌توانید برچسب محصول مورد نظر خود را بررسی کنید.

میزان کالری در انواع مختلف کره بادام زمینی-پرهلو

مدیریت مصرف کالری از طریق کره بادام زمینی

باتوجه به بالا بودن میزان انرژی در کره بادام زمینی، احتمال اینکه برخی افراد از مصرف آن خودداری کنند، زیاد است. چرا که مصرف کره بادام زمینی علاوه بر افزایش وزن و چاقی ممکن است با بروز برخی عوارض دیگر هم همراه باشد. چالش کره بادام زمینی برای جوش صورت، یکی از مهمترین مواردی که اکثر زنان با آن مواجهه هستند. اما با این حال راهکارهای مختلفی برای مدیریت مصرف کالری از طریق کره بادام زمینی وجود دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

مدیریت مصرف کالری از طریق کره بادام زمینی-پرهلو

بهترین ورزش برای سوزاندن ۱۰۰ کالری کره بادام زمینی

یکی از راهکارهای اصلی برای سوزاندن انرژی کره بادام زمینی، انتخاب ورزش مناسب است. البته نوع ورزش به سلیقه شخصی شما، سطح تناسب اندام و مدت زمان تمرینات بستگی دارد. اما به طور کلی، برخی از تمریناتی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند 100 کالری یا بیشتر را در 15 دقیقه یا کمتر بسوزانند عبارتند از:

 • دویدن: دویدن یک تمرین هوازی شدید است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند برای یک فرد 155 پوندی حدود 100 کالری در 10 دقیقه، انرژی بسوزاند. دویدن همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند سلامت قلبی عروقی، استقامت و خلق و خوی شما را بهبود بخشد.
 • طناب زدن: طناب زدن یکی دیگر از تمرینات با شدت بالا است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند برای یک فرد 155 پوندی حدود 100 کالری در 10 دقیقه، انرژی بسوزاند. طناب زدن همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند هماهنگی، تعادل و چابکی شما را افزایش دهد.
 • دوچرخه سواری: دوچرخه سواری یک ورزش کم تاثیر است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند برای یک فرد 155 پوندی حدود 100 کالری در 12 دقیقه، انرژی بسوزاند. دوچرخه سواری همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند عضلات و مفاصل پایین تنه شما را تقویت کند.
 • تمرین دایره ای: تمرین دایره ای نوعی تمرین مقاومتی است که شامل انجام یک سری تمرینات با حداقل استراحت است. تمرین دایره ای می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند برای یک فرد 155 پوندی حدود 100 کالری در 15 دقیقه، انرژی بسوزاند.

ورزش های دیگری هم مانند شنا و رقص هوازی در سوزاندن انرژی ناشی از مصرف کره بادام زمینی وجود دارند که با توجه به سلیقه شخصی خودتان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید آنها را انتخاب کنید. اما مهمترین نکته این است که تعداد دقیق کالری هایی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سوزانید ممکن است بسته به وزن، شدت و مدت ورزش شما متفاوت باشد. برای همین توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود تمرینات ورزشی خود را به طور مداوم دنبال کنید.

بهترین ترکیب غذایی برای کاهش انرژی کره بادام زمینی

مصرف کره بادام زمینی در ترکیب با برخی از میوه و سبزیجات، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند باعث کاهش کالری آن شود. انتخاب نوع این ترکیب به سلیقه و نیازهای غذایی و حتی وضعیت سلامتی شما بستگی دارد. برخی از بهترین ترکیب غذایی برای کاهش کالری کره بادام زمینی، عبارتند از:

 • کره بادام زمینی طبیعی یا کم قند را به جای انواع فرآوری شده یا شیرین شده انتخاب کنید. کره بادام زمینی طبیعی نسبت به کره بادام زمینی معمولی کالری و قند افزوده کمتر و چربی و پروتئین سالم بیشتری دارد.
 • کره بادام زمینی را با غذاهای پرفیبر مانند میوه ها، سبزیجات و غلات کامل ترکیب کنید. فیبر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند باعث ایجاد احساس سیری در ساعت های طولانی روز شود. برخی از نمونه‌های غذاهای پرفیبر که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید با کره بادام ‌زمینی ترکیب کنید شامل سیب و کره بادام زمینی، کرفس، توت‌ها، جو دوسر و سیب‌زمینی شیرین هستند.
 • از کره بادام زمینی به عنوان طعم دهنده غذا یا چاشنی به جای یک ماده اصلی استفاده کنید. کره بادام‌زمینی می‌تواند به غذاهای شما حالت خامه‌ای و مغزی بدهد، اما از آنجایی که ممکن است میزان کالری وعده‌های غذایی شما را افزایش دهد، بهتر است در نحوه مصرف آن دقت کنید. برای مثال، می‌توانید یک قاشق کره بادام‌زمینی را به اسموتی‌ها، سالادها، سوپ‌ها یا ساندویچ‌های خود اضافه کرده، اما از خوردن آن در شیشه خودداری کنید.

بهترین ترکیب غذایی برای کاهش کالری کره بادام زمینی-پرهلو

بهترین ترکیب غذایی برای افزایش کالری کره بادام زمینی

کره بادام زمینی یک غذای پرکالری است که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند انرژی، پروتئین، چربی های سالم و سایر مواد مغذی را تامین کند. اما برخی افرادی که از کره بادام برای چاقی خود استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند به دنبال راهکارهایی برای افزایش انرژی کره بادام زمینی هستند. برخی از نکات کلی برای افزایش کالری کره بادام زمینی عبارتند از:

کره بادام زمینی طبیعی یا ارگانیک را به جای انواع فرآوری شده یا کم چرب انتخاب کنید. کره بادام زمینی طبیعی کالری و چربی های سالم بیشتری نسبت به کره بادام زمینی معمولی دارد. حتی حاوی سدیم، شکر و مواد افزودنی کمتری است.

کره بادام زمینی را با غذاهای پر کربوهیدرات، مانند میوه ها، میوه های خشک، عسل، مربا، نان، کراکر، گرانولا و غلات به صورت ترکیبی مصرف کنید. برخی از نمونه‌هایی از غذاهای پر کربوهیدرات که به راحتی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید در ترکیب با کره بادام زمینی مصرف کنید شامل موز و کره بادام زمینی، خرما، کشمش و شربت افرا است.

برخی از جایگزین های پرکالری برای کره بادام زمینی، مانند سایر آجیل ها یا کره های دانه، شکلات، پنیر خامه ای یا کره را امتحان کنید. این غذاها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند کالری مشابه یا بیشتری نسبت به کره بادام زمینی را برای بدن شما تامین کنند. با این حال، قبل از خرید یا ساخت، حتماً برچسب‌های مواد غذایی و فهرست مواد را بررسی کنید، زیرا ممکن است برخی از محصولات حاوی چربی اشباع، چربی ترانس، سدیم یا قند بیشتری نسبت به کره بادام ‌زمینی باشند.

قیمت و خرید کره بادام زمینی

برای افرادی که به دنبال مصرف کره بادام زمینی در رژیم های خاصی مانند رژیم لاغری و یا چاقی هستند، توجه به کیفیت و سالم بودن محصول اهمیت زیادی دارد. چرا که در برخی شرایط مصرف کره بادام زمینی طبیعی و ارگانیک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند تاثیر بهتری در افزایش و یا کاهش وزن داشته باشد.

پس اگر شما هم به دنبال خواص کره بادام زمینی به بهترین نحو ممکن هستید، توصیه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنیم در هنگام خرید کره بادام زمینی، انواع سالم و ارگانیک آن را انتخاب و خریداری کنید. اگر چه قیمت کره بادام زمینی ممکن است با توجه به مواد تشکیل دهنده آن تا حدودی متفاوت باشد، اما مهمتر از قیمت کره بادام زمینی، کیفیت و سالم بودن آن است. خرید کره بادام زمینی با قیمت پایین و کیفیت کم، یعنی بی توجهی به سلامتی بدن و حفظ آن.

سخن آخر درباره کالری کره بادام زمینی

کالری کره بادام زمینی نسبت به سایر ترکیبات مشابه آن ممکن است کمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بیشتر باشد و این موضوع در افراد با بیماری های زمینه ای مانند مبتلایان به دیابت و یا بیماری های قلبی از اهمیت زیادی برخوردار است. برای همین توجه به میزان انرژی کره بادام زمینی می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از بروز عوارض احتمالی در این افراد داشته باشد.

کالری کره بادام زمینی در انواع مختلف آنها ممکن است با توجه به مواد تشکیل دهنده هر یک متفاوت باشد. اما مهمترین مسئله در اندازه گیری انرژی کره بادام زمینی، بررسی سطح و اندازه هر یک از مواد اولیه آنها است. به نحوی که انواع کره بادام زمینی ارگانیک و طبیعی، میزان کالری کمتری نسبت به سایر کره بادام زمینی دارند.

چرا که برخی از برندهای کره بادام زمینی از مواد افزودنی مانند قند و نمک زیاد در ترکیبات آن اضافه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند که ممکن است باعث افزایش میزان انرژی کره بادام زمینی شود. برای همین خرید کره بادام زمینی سالم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند در میزان کالری دریافتی شما از مصرف آن تاثیر داشته باشد. پس برای خرید آن بهتر است از فروشگاه های معتبر غذایی مانند پرهلو اقدام کنید.

سوالات متداول درباره انرژی کره بادام زمینی

1. 100 گرم بادام زمینی چند عدد است؟

تعداد بادام زمینی در 100 گرم، بستگی به اندازه و انتخاب شما دارد. اما به طور متوسط، تعداد بادام زمینی در 100 گرم معمولاً حدود 30 تا 35 عدد است که بسته به اندازه و شکل بادام‌ها اختلاف کند. برای دقت بیشتر، می‌توانید اندازه و تعداد بادام‌های خود را با توجه به وزن مشخص در بسته‌بندی محصول بررسی کنید.

2. میزان چربی موجود در کره بادام زمینی در مقایسه با سایر کره های آجیلی چگونه است؟

کره بادام و کره بادام هندی همچنین دارای محتوای بالایی از چربی های تک غیراشباع و چند غیراشباع هستند که از چربی های مفید محسوب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. ترکیب دقیق چربی بسته به نام تجاری و روش های فرآوری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند متفاوت باشد، بنابراین همیشه بهتر است در انتخاب و خرید کره بادام زمینی دقت کنید.

3. انرژی بادام زمینی بیشتر است یا کالری بادام درختی؟

کالری بادام زمینی و بادام درختی به میزان مصرف شده و وزن مورد نظر بستگی دارد. اما به طور کلی، بادام زمینی دارای مقدار بیشتری کالری نسبت به بادام درختی است. به عنوان مثال، 100 گرم بادام زمینی خام، حدوداً 570 کالری و 100 گرم بادام درختی خام، حدوداً 600 کالری دارد.

ثبت نظر